ACNEWS

3:0-ra verte a magyar focicsapat a bolgárokat

Orbán Viktor a Facebook oldalán üzent a magyar csapatnak a győzelem után.

Ad image

A magyar fociválogatott ezzel a remek győzelemmel rúgta be az ajtót a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjén. Hétfőn este a Puskás Arénában ismét jó volt magyarnak lenni, 60 ezer szurkoló előtt parádés győzelmet aratott a nemzeti válogatott.

Már a hetedik percben megszerezték a mieink a vezetést. Szoboszlai Dominik beadásából Sallai lőhetett a kapura, amit még védett a bolgár hálóőr. A labda Vécseihez kerül, bepiszkálta a kapuba.

A 26. percben szabadrúgást ítélt a magyar válogatottnak a bíró 25 méterre a bolgár kaputól. Szoboszlai szaladt a labdának és álomszép gólt lőtt a bal felső sarokba – 2:0.

A 40. percben Szoboszlai nyargalt a pálya közepén a labdával, Bollának szánt passzába belenyúlt egy bolgár. A labda így Ádám Martinhoz került,  ő pedig a hosszú sarokba lőtt.

Magyarország-Bulgária 3:0. Ezzel maradt a végeredményt, Magyarország a meccs lefújását követően okkal ünnepelt.

Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke a mérkőzés után ennyit írt a Facebook oldalára: Bravó! Csupán egyszavas bejegyzését így is 12 ezren lájkolták.