ACNEWS

Pofátlan medencés csalók után nyomoznak a becsapott áldozatok

fotó: MTI
fotó: MTI
Ha már a rendőrség nem, akkor a becsapott áldozatok nyomoznak a medencés csaló után, aki előleget kért, de a munkát nem végezte el.
Hirdetés
Ad image

Sorstársaikat keresik a becsapott áldozatok, akiket egy pofátlan medenceépítő testvérpár több millió forintra lehúzott, mert a rá bízott munkát nem végezte el. Egy pórul járt férfi 2 és fél millió forintja után futhat, míg egy olvasónknak több mint 1,8 millió forintjába került a jóhiszeműsége. A lehúzott ügyfelek azt szeretnék, ha minél több áldozat jelentkezne a felhívásukra, így a hatóság komolyabban veszi őket. Egyre többen vágynak a nyári hőségben hűsítő medencére, amivel gyakran visszaélnek a csalók, becsapott ügyfeleik a közösségi oldalon erre panaszkodnak.

Zoltán a Medence építés, üzemeltetés, felújítás nevű, zárt Facebook csoportjában osztotta meg a kálváriája történetét. Ezt írta: „Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. A medencénket pont 1 évvel ezelőtt egy testvérpár elvállalta,  hogy kivitelezi teljes gépészettel. Felvettek tőlünk 2,6 millió forintot a gépészetre, hogy amikor azt beszerelik és átadják a beüzemelt medencét… akkor leszámlázzák, hogy a garancia onnan éljen. Mi ezt elhittük, bíztunk, kifizettük… a kivitelezés nem valósult meg, a gépészet nincs kész, nincs a medencénk beüzemelve, ők eltűntek, nem reagálnak, nem veszik fel a telefon! Magyarul leléptek! Tudtok róla valamit? Én a nevüket!”

Fotó: Virág Márton
Se pénz, se medence, a vállalkozó egyszerűen megtagadta a munka elvégzését Fotó: Virág Márton

Kétszer fizette meg a medenceépítést

Nála is rosszabbul járt egy olvasónk, aki budapesti háza kertjében pechjére ugyanezzel a testvérpárral szeretett volna medencét építtetni. A kivitelező és fivére – néha megjelent a budai ingatlanon az embereivel, de a többszöri felszólítás ellenére sem kezdett dolgozni. A vállalkozó szerint a medence felépítésére azért nem került sor, mert a munkaterületen olyan körülmények fogadták, hogy ott érdemi munkát nem lehetett végezni. Csakhogy ezt az olvasónk cáfolta. Ugyanis a helyszínen már az első megtekintés során a kiásott, kész medencegödör várta a kivitelezőt.

„Amikor a testvérpár az árajánlatát elkészítette, pontosan tisztában volt a körülményekkel. Amit kértek a munka elkezdéséhez, azt teljesítettük” – idézte fel a történteket a becsapott olvasónk. Akivel januárban közölték: nem teljesítik a megbízást, és a előleget sem hajlandók visszafizetni. Mert szerintük a kiszállás és a rendelkezésre állás pont annyiba került, amennyit korábban előlegként elutaltak a számlájukra. A testvérpár még végszámlát sem küldött a megbízónak. Olvasónk persze nem hagyta annyiban, a rendőrséghez fordult, csalásért feljelentette a vállalkozót. Majd felkért egy másik céget, amelyik kifogások helyett villámgyorsan megépítette a kért medencét.

Másik medenceépítő fejezte be a munkát, a károsultak várják a többi áldozat jelentkezését Fotó: Pixabay

Együtt mennek az áldozatok a bíróságra

Az ügyben a XII. kerületi kapitányság indított nyomozást. Idén március 21-én kihallgatták a sikkasztással gyanúsított vállalkozót. Azonban megszüntették a nyomozást arra hivatkozva, hogy vállalkozói szerződés keretében az előlegként kifizetett összeg az átvevő tulajdonába került, ezért sikkasztás nem történt.

„Előleg felvétele esetén büntetőjogi felelősségre vonásnak akkor van helye, ha az elkövető már az előleg felvételekor sem kívánt teljesíteni, illetve a sértettet megtévesztve jutott a pénzhez. Ezekben az esetekben az elkövető csalást valósítana meg” – írta a jegyzőkönyvi indoklásában a rendőrség. A nyomozók szerint a rendelkezésre álló adatok, illetve bizonyítási eszközök alapján a feljelentett vállalkozó, M. V. A. esetében nem állapítható meg sikkasztás és más bűncselekmény elkövetése. A hatóság úgy véli, a vállalkozó és a megrendelő között elszámolási vita áll fenn, melynek rendezése polgári jogi úton lehetséges.

Egy neve elhallgatását kérő ügyvéd szerint bevett gyakorlat, hogy a rendőrség kényelmi szempontból azzal az indokkal szünteti meg a nyomozást, hogy a sértett kérjen jogorvoslatot a polgári peres bíróságtól. Azonban az időhúzás, a jogi tortúra csak a csalóknak, az ügyeskedőknek kedvez, az áldozatoknak nem. A becsapott ügyfelek bíznak az igazságban, ezért keresik most egymást, hogy közösen menjenek a bíróságra.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés