Több mint 70 egykori szeretőnek fáj a foga az elhunyt milliárdos magyar özvegyének az örökségére.
Hatalmas csata tört ki a néhai Alexander Thynn milliárdos brit főnemes örökségéért. A márki a halála után a vagyonát magyar származású feleségére hagyta, ám időközben ő is elhunyt. Most a férfi 74 egykori szeretője küzd azért, hogy megkaparintsa a jelentős összeget – szemlézi a Blikk.
Lord Bath-nak, azaz Alexander Thynn-nek magyar származású feleségével, Gál Annával való, mintegy 51 évig tartó házassága alatt 74 szeretője volt, akik közül most jó néhányan igényt tartanak a néhai milliárdos főnemes pénzére és ingatlanaira.
Farewell Lord Bath, the last of the aristocratic eccentrics, taken by the beastly Coronavirus yesterday. RIP Alexander Thynn, 7th Marquess of Bath, 6th May 1932-4th April 2020 pic.twitter.com/RXgzliaZva
— The Chap Magazine (@TheChapMag) April 5, 2020
Thynn 2020-ban koronavírus miatt bekövetkezett halála után 157 millió fontos, azaz 70 milliárd forintos vagyonát, a szafari parkját, a kastélyát és a birtokait törvényes feleségére, Annára, valamint a lányára, Lenkára, illetve a fiára, Ceawlinre hagyta. Mindezt nehezményezték a férfi volt szeretői, akik közöl sokan a márki birtokán éltek.
Az özvegy, Anna tavaly szeptemberben 78 éves korában, Párizsban hunyt el, a végrendeletből kihagyott szeretők pedig vérszemet kaphattak, köztük Amanda Doyle is, aki nemrég beperelte a birtokot.
Doyle először a Tommy Hilfiger egyik bemutató partiján találkozott a márkival az 1990-es évek végén, állítása szerint a kapcsolatuk egészen Thynn haláláig töretlen volt. A nő ezért most „olyan ésszerű pénzügyi biztosítékra törekszik, amelyet a bíróság megfelelőnek tart”.
2004-ben egy nyaralóban lakott a 10 ezer hektáros Longleat birtokon, és reméli, hogy az 1975-ös öröklési törvény (a családra és eltartottakra vonatkozó rendelkezés) segít az ügyében. Ez a törvény kimondja, hogy azok, akik anyagilag függtek az elhunyttól, bizonyos körülmények között „pénzügyi ellátást” igényelhetnek.
Nem sokkal a főnemes halála után Doyle ragaszkodott ahhoz, hogy ő többet jelentett az arisztokrata számára, mint bármely más szeretője.
„Én voltam az egyetlen, akinek hosszú lelki és testi kapcsolata volt vele, igazi lelki társak voltunk, mint a borsó meg a héja. Ő volt az életem” – mondta a nő.