A bank éves közgyűlésén Csányi Sándor arról számolt be, hogy 2024 rekordévet hozott az OTP számára: a csoport több mint ezermilliárd forintos nyereséget ért el. Jelenleg öt országban piacvezetőként működik a pénzintézet, és eddig összesen 26 bankot vásárolt fel – ezek közül 14-et az elmúlt évtizedben. Az OTP már Európán túl is terjeszkedik: legutóbb Üzbegisztánban hajtottak végre akvizíciót, ahol Csányi szerint komoly növekedési lehetőségek kínálkoznak. A bankvezető külön kiemelte a magyar kormány támogatását, amely nagy segítséget jelentett az elmúlt évek terjeszkedésében.
Csányi Sándor eggyel hátrébb lépett a napi operatív feladatoktól, az elnöki poszton a stratégiaalkotás az ő feladata marad. Ám a vezérigazgatói teendőket a fia, Csányi Péter veszi át.
A vezérigazgatói stafétát átvevő Csányi Péter nemzetközi tanulmányokat folytatott Londonban, Spanyolországban és Chicagóban, valamint több nyugat-európai pénzintézetnél is dolgozott. Az utóbbi időben már helyettesként tevékenykedett, és kinevezését egyaránt támogatja az igazgatóság és a befektetői közösség. Beiktatása kapcsán kijelentette: nem tervez olyan lépéseket, amelyek veszélyeztetnék a bank stabilitását, és teljes elkötelezettséggel kívánja betölteni új szerepét – írja az EuroNews.
A közgazdászként végzett Csányi Sándor pályája az államigazgatásban indult, majd 1986-ban a Magyar Hitelbanknál kezdett banki karriert. 1992-ben került az akkor még állami tulajdonban lévő OTP élére, ahol radikális szervezeti átalakítással és a bank privatizációjának irányításával megalapozta a pénzintézet mai sikerét. A privatizáció során maga is jelentős tulajdonrészt szerzett, és azóta is meghatározó szereplőként vezeti a bankot. Vezetése alatt az OTP nemcsak Magyarországon maradt piacvezető, de regionális szereplővé nőtte ki magát.