ACNEWS

Kétszáz nőt gyilkolt meg az osztrák joghallgató két év alatt

Illusztráció / Fotó: Shutterstock
Illusztráció / Fotó: Shutterstock
A 17. században több száz embert kínoztak meg és végeztek ki boszorkányság vádjával Sziléziában – a legkegyetlenebb Boblig volt.
Hirdetés
Ad image

Mindössze két év is elég volt a 17. században ahhoz, hogy a Nysai Hercegség területén 200-250 embert végezzenek ki boszorkányság vádjával. Az üldözések hetven évig tartottak, és több száz ember életébe kerültek. A kegyetlen perek egyik fő alakja az osztrák jogász, Jindřich František Boblig volt, aki különösen a Velké Losiny környéki esetekben játszott főszerepet. A rémálom 1622-ben kezdődött, amikor egy pásztor boszorkánysággal vádolta meg a feleségét – innen indultak a boszorkányperek Szilézia cseh és lengyel oldalán.

Boblig, az inkvizítor, aki élvezte a kínzást

Boblig már joghallgatóként is több tárgyaláson részt vett, de a doktori fokozatot nem szerezte meg – inkább a kivégzésekből származó vagyont kereste. Az osztrák császár laikus inkvizítori címet adott neki, így szinte korlátlan hatalma volt a kínzások alkalmazására. Inkvizíciós bizottságát egyszerű, befolyásolható emberekből állította össze. A kihallgatások során gyakran már a kínzóeszközök puszta látványa is elég volt a „vallomáshoz”.

Idővel Boblig egyre gazdagabb áldozatokat kezdett választani, hogy hasznot húzzon a halálukból. És mivel nemcsak kapzsi volt, hanem nagy valószínűséggel szexuálisan perverz szadista is, egyre brutálisabb kínzásokat kezdett szorgalmazni.

A legkegyetlenebb kínzási módszerek

A vádlottakat először meztelenre vetkőztették, és testükön ördögi jegyeket kerestek. Ezután következett a fizikális kínzás: az ujjprés, spanyol csizma (sípcsontszorító), végül pedig a skorpióként ismert húzópad. Az ujjprés vasból vagy fából készült szorító, amely szétzúzza az ujjcsontokat. A spanyol csizma a lábszárat zúzta szét belső tüskékkel. A skorpió során a testet annyira megnyújtották, hogy az inak, izmok, sőt néha végtagok is elszakadtak. Aki túlélte, gyakran egész életére mozgásképtelenné vált – írja a Blesk.

A kivégzés: tűz, penge vagy víz

A kínzás után az áldozatokat többnyire máglyán égették el. Sokukat lőporral próbálták „megkímélni” a fulladástól, de ez gyakran csak súlyosabb szenvedést okozott. Néhány „szerencsésebb” lefejezéssel halt meg. Másokat vízpróbának vetettek alá: megkötözve vízbe dobták őket. Ha elsüllyedtek, ártatlannak számítottak – de holtan. Ha fennmaradtak, „bebizonyosodott” a bűnösségük. Egyik kimenetel sem jelentett valódi megmenekülést.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!