ACNEWS

Felgyújtotta a kecskeméti hivatalt a bosszúálló ügyfél

fotó: Pixabay
fotó: Pixabay
Egy 48 éves kecskeméti férfinek nem tetszett az ügyintézés, de nem tett panaszt. Helyette inkább felgyújtotta a hivatal bejáratát. A portás és a vagyonőr gyors reagálásának köszönhetően nem történt nagy baj és a gyújtogatót is őrizetbe vették a rendőrök.
Hirdetés
Ad image

Május 13-án Kecskemét egyik hivatalának portása arra lett figyelmes, hogy az épület bejárati ajtaja és a teljes homlokzat lángokban áll. A dolgozó azonnal megkezdte a tűz oltását porral oltó készülékkel, eközben pedig értesítette a hatóságokat.

Minderre a szomszédos épület vagyonőre is felfigyelt, azonnal a portás segítségére sietett, és segített megakadályozni, hogy a gyújtogatónak bűntetlenül elhagyhassa. A rendőrség percek múltán megérkezett a helyszínre és őrizetbe vették az elkövetőt.

A kihallgatás során kiderült, hogy a közel 50 esztendős férfi aznap délelőtt járt az intézményben, de – szerinte – az ügyintézés hagyott kívánnivalót maga után, emiatt pedig igencsak mérgesen kényszerült távozni onnan. Ennek okán néhány óra elteltével visszatért és egy öblítős flakonban gyúlékony anyagot hozott magával. A tettes először megpróbált bejutni a hivatal épületébe, de miután a portás megakadályozta ebben, arra jutott, hogy az ajtóra locsolja a flakonban lévő szert, majd meggyújtotta – írja a police.hu

A Kecskeméti Rendőrkapitányság járőrei a férfit előállították, és garázdaság miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A nyomozók őrizetbe vették, kezdeményezték a 48 éves gyújtogató letartóztatását. A nyomozás eddig beszerzett adatai alapján a férfi cselekménye – bár szándékosan gyújtogatott – szerencsére nem volt alkalmas arra, hogy súlyosabb következményekhez vezessen.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!