ACNEWS

Brutális gyilkosság Debrecenben: Álmában végezte ki a nagymamáját

Illusztráció / Fotó: Shutterstock
Illusztráció / Fotó: Shutterstock
Megindító és felkavaró esetben hozott ítéletet a Debreceni Törvényszék: 12 év fegyházra ítéltek egy férfit, aki 2024 májusában egy konyhakéssel halálra szúrta nagymamáját, miközben az idős asszony aludt.
Hirdetés
Ad image

Az ügyészség most megerősítette, hogy indokoltnak tartják az ítéletet, és nem támogatják a védelem enyhítésre irányuló fellebbezését – adta hírül az ugyeszseg.hu.

A brutális gyilkosság után lefeküdt aludni

A tragédia hátterében egy összetett, de sajnos nem egyedi családi történet húzódik meg. Az elítélt férfit a nagymamája nevelte fel, amikor fiatalon elárvult.

Felnőttként azonban a férfi súlyos problémákkal küzdött: munkanélküli lett, rendszeresen ivott, és a magánéletében is sorozatos kudarcok érték. A nagymama még így is kitartott mellette – pénzzel támogatta, sőt, lakhatást is biztosított számára, de csak azzal a feltétellel, hogy az unoka felhagy az alkoholizálással.

Ez a feltétel azonban csak papíron létezett. A férfi rendszeresen követelt pénzt italra, ám az asszony egy idő után megtagadta a további segítséget. 2024. május 30-án, az elvonási tünetek és a mentális összeomlás hatására a férfi úgy érezte, a nagymama okolható a saját nyomorúságáért. Az este folyamán egy 18,5 centiméteres konyhakéssel bement a hálószobába, ahol az idős nő aludt – és többször megszúrta őt. Ezután nyugodtan lefeküdt aludni.

12 évet kapott a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésért

A holttestre másnap reggel a családtagok találtak rá. Azonnal értesítették a rendőrséget, akik nem sokkal később elfogták a férfit. A Debreceni Törvényszék ítéletében kiemelte, hogy az elkövető különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy ellen követett el emberölést. Ezért 12 év fegyházbüntetést szabtak ki rá, és 10 évre eltiltották a közügyek gyakorlásától. A bíróság döntése szerint feltételes szabadságra sem bocsátható.

A vádlott és védője fellebbezett az ítélet ellen, enyhébb büntetés reményében. A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség azonban nem lát okot a büntetés enyhítésére. Álláspontjuk szerint az ítélet törvényes és arányos, hiszen a férfi hidegvérrel, indokolatlanul támadt rá arra az asszonyra, aki életét tette fel arra, hogy őt felnevelje és támogassa. Az ügy a másodfokú bíróság előtt folytatódik.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!