2025. December 8.   |   Mária napja

Hirdetés

Donald Trump tombol: meg akarja akadályozni ezt a példátlan üzletet

Peter Hesgeth (balra) és DOnald Trump / Fotó: Shutterstock
Peter Hesgeth (balra) és DOnald Trump / Fotó: Shutterstock
Donald Trump aggódik: a Netflix és a Warner Bros 72 milliárdos fúziója átformálhatja a streaming piacot, versenyjogi aggályokkal.

Hirdetés

Donald Trump aggodalmát fejezte ki a Netflix által tervezett, 72 milliárd dollár értékű üzlet miatt, amelynek keretében a Warner Brothers Discovery filmstúdióját és a népszerű HBO streaming hálózatot vásárolná meg – írta a BBC.

A világ legnagyobb streamingplatformja, a Netflix, és a híres Warner Bros hamarosan egyesülhetnek. A hivatalos jóváhagyás még hiányzik, de a hatalmas franchise-ok — Harry Potter, Trónok harca, Looney Tunes, Mátrix, Gyűrűk ura — a Netflixre kerülnének. A befektetők izgatottak, de a versenyhatóságok aggódnak: a fúzió túl nagyra növelné az új médiagigantot.

Donald Trump személyesen figyel a piacra

Washingtonban, a John F. Kennedy Centerben Trump kijelentette: „A Netflix nagyon nagy piaci részesedéssel bír, amely jelentősen növekedne, ha az ügylet megvalósulna.”

Trump azt is elmondta, hogy Ted Sarandos, a Netflix társelnöke, nemrég az Ovális Irodában járt, és ő maga nagy tiszteletét fejezte ki: „Remek ember. A filmtörténet egyik legnagyobb teljesítményét hozta létre.”

A Netflix ezzel a lépéssel minden riválisát, köztük a Comcastot és a Paramount Skydance-t is megelőzné, és első számú streamingcégként erősítené pozícióját.

Aggodalmak a trösztellenes törvények miatt

Blair Westlake, a Universal Studios volt vezetője szerint a kulcs a fúzió versenyhatása:

„A Netflix nem foglalkozik stúdióprodukcióval úgy, mint a Warner Bros, még a Netflix film- és TV-programjainak mérete is eltörpül a Warneréhez képest.”

Ugyanakkor az Amerikai Írók Szakszervezete figyelmeztet: az egyesülés munkahelyek elvesztéséhez, bérek csökkenéséhez, és a tartalom sokszínűségének csökkenéséhez vezethet.

Bill Kovacic, a volt versenyfelügyelő, hozzátette: „Ez a fúzió példátlan elnöki ellenőrzés alatt zajlik majd, a Fehér Ház közvetítésével.”

A Netflix és a Warner egyesülése tehát nem csupán üzleti lépés, hanem a szórakoztatóipar és a streamingpiac jövőjét alapjaiban meghatározó döntés lesz. Az ügylet várhatóan 2026 második felében zárul, de addig még sok vita és engedmény várható.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés