2026. Június 2.   |   Anita, Kármen napja

Hirdetés

Tragikus baleset: lezuhant egy repülőgép

Illusztráció / Fotó: Shutterstock
Illusztráció / Fotó: Shutterstock
Egy tajvani katonai gyakorlatozás során tragikus repülőgép-baleset történt, amelyben egy kiképzőgépet és annak kétfős személyzetét érte végzetes szerencsétlenség.

Hirdetés

A tajvani védelmi minisztérium közlése szerint a T-34-es típusú katonai gyakorlógép egy motorleállást szimuláló kiképzési feladat végrehajtása közben zuhant le a sziget déli részén, Kaohsziung városának közelében található légibázis térségében.

A gép a gyakorlat során váratlanul irányíthatatlanná vált, majd a földbe csapódott. A fedélzeten tartózkodó két pilóta – mindketten magas rangú katonai tisztek – a balesetben életüket vesztették. A hadsereg azonnal vizsgálóbizottságot állított fel az eset körülményeinek feltárására.

A jelenlegi információk szerint a repülőgép egy rutinszerű kiképzési feladatot hajtott végre, amely során a motor leállását szimulálták, hogy a pilóták vészhelyzeti eljárásokat gyakoroljanak. A gyakorlat azonban tragédiába torkollott, amikor a valóságban is bekövetkezett a repülőgép lezuhanása.

A tajvani légierő hangsúlyozta, hogy a baleset pontos okát egyelőre nem ismerik, és minden lehetséges műszaki és emberi tényezőt vizsgálnak. A hasonló kiképzési balesetek ritkák, de nem példátlanok a katonai repülésben, ahol a valósághű vészhelyzeti szimulációk jelentős kockázattal járhatnak.

Az eset ismét rávilágít arra, hogy a katonai repülés még kiképzési körülmények között is komoly veszélyeket rejt, és a biztonsági protokollok folyamatos felülvizsgálata elengedhetetlen.

(via)

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés