Lezárult a nyomozás Majka tavaly decemberi ittas vezetési ügyében. A 24.hu értesülése szerint az illetékes ügyészség már vádat is emelt a népszerű előadó ellen.
A rappert december 18-án, nem sokkal éjfél után igazoltatták Budapest IV. kerületében, az Árpád úton. A rendőri ellenőrzés során megállapították, hogy alkoholfogyasztást követően ült volán mögé.
Majka az eset után közösségi oldalán vállalta a felelősséget.
„Egy címeres ökör vagyok. Nem éreztem magam becsípve, de nincs rá mentség. Mérhetetlenül sajnálom, a következményeket vállalom” – írta akkor.
A Fővárosi Főügyészség tájékoztatása szerint a Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség ittas járművezetés miatt emelt vádat az ügyben érintett férfival szemben.
Az ügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság tárgyalás nélkül, büntetővégzésben szabjon ki pénzbüntetést, tiltsa el határozott időre a közúti járművezetéstől, valamint kötelezze 300 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.
A hatóságok szerint a zenész a kihallgatás során elismerte a bűncselekmény elkövetését és megbánását is kifejezte – írja a Story.
Majka az elmúlt hónapokban többször is utalt nyilvánosan a jogosítványának elvesztésére. A Televíziós Újságírók Díja gálán például tréfásan megjegyezte, hogy a jelenlévő rendőrtiszt talán segíthetne neki visszaszerezni a vezetői engedélyét.
A bíróság a későbbiekben dönthet az ügyészség indítványáról és a kiszabandó szankciókról.



