A Fidesz hivatalossá tette: Hende Csabát, az Országgyűlés törvényalkotási alelnökét és Polt Pétert, a jelenlegi legfőbb ügyészt jelöli az Alkotmánybíróság új tagjainak. Május 3-án Magyar Péter vetette fel először, hogy információi szerint hamarosan távozhat hivatalából a legfőbb ügyész, és a posztra Tuzson Bence, jelenlegi igazságügyi miniszter kerülhet. Magyar úgy fogalmazott, hogy Poltot „kirúgják”, ám ezt az ügyészség azonnal cáfolta.
Az alkotmánybírók mandátuma 12 évre szól. Az Alkotmánybíróság tagjai közül választják meg az új elnököt is, így nemcsak az AB vezetése dőlhet el hosszú időre, hanem a legfőbb ügyészi poszt betöltésével a kormány akár 9 évre előre „bebiztosíthatja” az ügyészség élére kerülő új vezetőt – még a következő országgyűlési választás előtt. Az, hogy ki követheti Poltot a legfőbb ügyészi székben, egyelőre nem ismert. A jelölés joga az államfő, Sulyok Tamás kezében van.
Polt Péter esetleges távozásáról vagy áthelyezéséről már jó ideje keringenek híresztelések. Kormányközeli és ügyészségi források Rétvárit látják valós jelöltnek, de más nevek is szóba jöhetnek. Nem először fordul elő, hogy egy parlamenti döntéssel kinevezett vezető a választások előtt átadja helyét. Hasonló lépés történt 2021 októberében is, mikor Karas Mónika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, valamint a Médiatanács elnöke távozott, miközben, mandátuma 2022 szeptemberéig tartott volna – azaz túl a parlamenti választásokon – ám még előtte lemondott. Így a kormánytöbbségnek lehetősége nyílt újabb kilenc évre biztosítani a hatóság vezetését. Ez meg is történt: Koltay András került az NMHH élére, Karas pedig az Állami Számvevőszék alelnöke lett.