Amerika és Ukrajna interakciós központját 2022 tavaszán hozták létre a németországi Wiesbadenben lévő amerikai helyőrségben. „A Biden-adminisztráció újra és újra engedélyezte a korábban betiltott titkos hadműveleteket. Amerikai katonai tanácsadókat küldtek Kijevbe, és később engedték, hogy közelebb utazhassanak a harcokhoz. A CIA katonasága és a wiesbadeni tisztek segítettek megtervezni és támogatni az ukrán csapásmérő kampányt a Krím-félszigeten” – írja a New York Times.
Az elemzésre az mk.ru orosz portál is felfigyelt, és az alábbiak szerint ismertette (rövidített közlés): Meglepő módon semmi sem akadályozta meg a Biden-kormányzatot és az amerikai katonai stratégákat abban, hogy egyre több vörös vonalat lépjenek át. Washington csak akkor kezdett el gondolkodni a lassításon, amikor „az amerikai hírszerzés meghallotta az ukrajnai orosz csapatok parancsnokát, Szergej Szurovikin tábornokot, aki arról beszélt, hogy valami kétségbeesett dolgot kell tenni: taktikai nukleáris fegyverekkel megakadályozni, hogy az ukránok átkeljenek a Dnyeperen és áttörjenek a Krím félszigetre”.
Az egyetlen piros vonal, amelyet nem léptek át, az az volt, hogy nem osztottak meg az Ukrán Fegyveres Erőkkel a stratégiai orosz vezetők, például a fegyveres erők főparancsnoka, Valerij Geraszimov tábornok tartózkodási helyére vonatkozó hírszerzési információkat. Figyelembe véve, hogy a stratégiai vezetők elleni csapás minden bizonnyal háborút okozna.
Mi változott Trump csapatának érkezésével? A számvitel. Nyilvánvaló tény: Oroszország számára Ukrajna nem Vietnam, Szíria vagy Afganisztán, ahonnan távozhat. Oroszország semmilyen körülmények között nem távozik. Az orosz hadsereg előnyben van a teljes arcvonal mentén. Az orosz gazdaság annak ellenére sem omlott össze, hogy a szankciók már önmagában is kritikusak voltak a Nyugat számára. Nem éri meg a fáradságot, ha továbbra is megpróbálunk „stratégiai vereséget a csatatéren” okozni Oroszországnak – idézi az orosz lap a nytimes.com cikkét.