A támadás miatt négy moszkvai repülőtéren fel kellett függeszteni a működést, egy ember meghalt. A Reuters szerint valószínűleg ez az orosz főváros elleni legnagyobb légitámadás az egész háború alatt, míg az orosz állami TASZSZ hírügynökség szerint az idei év legnagyobb Oroszország elleni támadása.
A védelmi minisztérium a Telegramon közölte, hogy 337 drónt „fogtak el vagy semmisítettek meg”, köztük 91-et közvetlenül a Moszkvai terület felett, 126-ot a Kurszki terület felett, 38-at a Brjanszki terület felett és 25-öt a Belgorodi terület felett. A fennmaradó drónokat a légvédelem hat másik közép-oroszországi terület felett fogta el.
Moszkva elleni nagyszabású támadásról számolt be az éjszaka folyamán Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere is. Elmondása szerint 73 Moszkva felé repülő ellenséges drónt lőttek le – írja a Blesk.
Andrej Vorobjov, a Moszkva régió kormányzója szerint a nagyszabású támadásnak egy halottja és három sebesültje van. „Az egyik drón törmelékei egy házon landoltak, ahol legalább hét lakást megrongáltak” – tette hozzá.
Az orosz állami TASZSZ hírügynökség szerint a támadás nagyszabású tüzet okozott egy Moszkva melletti parkolóban. Domogyedovóban a vasúti infrastruktúra is kárt szenvedett. Az orosz Roszavija légügyi hatóság közölte, hogy a moszkvai Zsuko repülőtéren felfüggesztették a járatokat a dróntámadásokról szóló jelentések miatt.
Mindeközben „Ukrán küldöttség érkezett a szaúd-arábiai Dzsiddába, hogy megbeszéléseket folytasson amerikai tisztviselőkkel” – jelentette be ma a közösségi médiában Andrij Jermak, az ukrán elnöki hivatal vezetője, aki az ukrán csapatot vezeti. Jelezte, hogy a prioritások az ukrán érdekek védelme, az Oroszországgal folytatott háború befejezésének világos elképzelése és az amerikai partnerekkel való hatékony együttműködés.