A brazil Mezőgazdasági Minisztérium csütörtökön frissítette azon országok listáját, amelyek kereskedelmi korlátozásokat vezettek be a brazil csirkehússal szemben, miután májusban megjelent a madárinfluenza egy kereskedelmi farmon. Brazília a világ legnagyobb baromfihús-exportőre, így a járvány kiemelt gazdasági jelentőségű.
A brazil hatóságok közlése szerint azóta eltelt egy 28 napos járványmentes időszak, ezért az ország most azt reméli, hogy hamarosan feloldják a tilalmakat és ismét szabad utat kap a baromfiexport – írja a Reuters.
A korlátozások három területen érvényesülnek: egyes országok teljesen felfüggesztették a baromfikereskedelmet Brazíliával, mások csak a Rio Grande do Sul államból származó termékeket tiltották be, míg a legenyhébb korlátozások csupán Montenegro városára vonatkoznak.
A teljes brazil baromfikereskedelmet felfüggesztő országok között szerepel Kína, az Európai Unió, Irak, Dél-Korea, Chile, a Fülöp-szigetek, Dél-Afrika, Peru, Albánia, Kanada, a Dominikai Köztársaság, Uruguay, Malajzia, Mauritánia, Argentína, Kelet-Timor, Marokkó, India, Srí Lanka, Észak-Macedónia és Pakisztán.
A Rio Grande do Sul államra vonatkozó korlátozásokat vezetett be Oroszország, Fehéroroszország, Örményország, Kirgizisztán, Szaúd-Arábia, Mexikó, Kuvait, az Egyesült Királyság, Omán, Angola, Törökország, Bahrein, Kuba, Montenegró, Namíbia, Kazahsztán, Bosznia-Hercegovina, Tádzsikisztán és Ukrajna. Kizárólag Montenegro városára vonatkozó korlátozásokat léptetett életbe az Egyesült Arab Emírségek, Japán, Katar és Jordánia.
A brazil hatóságok továbbra is együttműködnek a nemzetközi partnerekkel, hogy biztosítsák az élelmiszerbiztonságot és helyreállítsák az ország exportkapcsolatait.