Zalaszentgrót lakói gyászolnak, értetlenül állnak a 14 éves Viki felfoghatatlan tragédiája előtt – írja a blikk.hu. Mindenki azt találgatja, vajon mi vette rá a kislányt arra, hogy szombat hajnalban kimásszon negyedik emeleti lakásuk ablakán. A diáklány állítólag lepedőket csomózott össze és így próbált leereszkedni az utcára. Több emeletet zuhant, amikor pedig rábukkant az egyik szomszéd, még életben volt. Azonnal mentőt hívtak hozzá, mentőhelikopter is érkezett a helyszínre, ám hiába. A kislány olyan súlyos koponya- és mellkasi sérüléseket szenvedett, hogy életét már nem tudták megmenteni.
A lap munkatársai hétfőn megszólaltatták a társasházban élő szomszédokat. Egy idősebb pár férfi tagja elmondta, hogy rendszeresen vigyáztak a kislányra, amikor annak édesanyja dolgozni ment. A nő egyedül nevelte gyermekét, úgy hírlik, hogy az édesapa meghalt. Az anya pénteken este ismét munkába indult, munkahelye állítólag Zalaegerszegen van. Szokása szerint rázárta a lakás ajtaját kislányára. Ha Vikinek ilyenkor bármire szüksége volt, a szomszédokat hívta. A kislány azonban aznap éjjel nem telefonált, hogy el szeretne menni valahová. Ehelyett rögtönzött kötelet készített és megpróbált egyedül kijutni a lakásból, az ablakon keresztül. Állítólag a második emeletig sem tudott lereszkedni, viszonylag nagy magasságból zuhant a földre.
Kiderült, hogy a diáklány már többször is elszökött otthonról, néha pedig napokig iskolába se ment. A lapnak a település polgármestere megerősítette, hogy a kislány lepedőket csomózott össze, ám valamelyik csomó elengedhetett és ez vezetett a tragédiához. Elmondta azt is, hogy Vikit végtelenül mosolygós, aranyos kislánynak ismerte meg, a vele történt tragédiát pedig felfoghatatlan, elfogadhatatlan tragédiának tartja. Tudomása szerint a kislány osztálytársaihoz hétfőn pszichológus érkezett, hogy segítse őket a tragédia feldolgozásában.
A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta, kiskorú veszélyeztetése miatt indult büntetőeljárás és vizsgálják a haláleset körülményeit. Az ügy kapcsán megszólaltatott független jogász, egykori büntetőbíró, dr. Biczó László így fogalmazott: „Álláspontom szerint akár a személyi szabadság megsértése bűncselekmény is szóba jöhet a nyomozás során. Előbbiért maximum öt év, ezzel együtt halmazati büntetésül viszont akár hét és fél év börtön is kiszabható”.