Manapság az okostelefon már annyira hozzá nőtt az emberekhez, hogy elviselhetetlen fájdalmat tud okozni, ha valaki például véletlenül beleejti a vécébe vagy egy medencébe.
Bár az elmúlt években történt néhány lenyűgöző előrelépés az okostelefonok vízállóságának területén, sajnálatos tény, hogy a legtöbb telefon még mindig nem képes ellenállni egy hirtelen balesetnek. Ha megtörténik a baj, egyből jön a pánik.
Helyett inkább tegyen néhány gyors lépést, amivel megmentheti.
Amint Android készüléke víznek lett kitéve, a legelső dolog, amit tennie kell, hogy kikapcsolja. Innentől kezdve ne nyomjon meg semmilyen más gombot – a gombok megnyomásával a víz tovább kígyózhat a telefonba.
Ezután el kell különítenie minden áramforrástól. Az elektromos áram megsütheti az átázott alkatrészeket. Ha lehetséges, távolítson el minden védőburkolatot a mobilról, nyissa fel a hátulját, és óvatosan vegye ki az akkumulátort. Vegye ki a telefon SIM-kártyáját és SD-kártyáját is, és helyezze mindhármat egy papírtörlőre. Sajnos sok telefon már nem rendelkezik levehető hátlappal, így ha nem tudja felpattintani, ezt a részt ki kell hagynia.
Ha a telefonja bármilyen töltőhöz volt csatlakoztatva, azonnal húzza ki. A mobilnak a mentési művelet idejére teljesen áramtalanítva kell lennie.
Most itt az ideje a kíméletes szárításnak. Először is használjon egy nedvszívó mikroszálas kendőt, és óvatosan törölje le a képernyőt és a külső burkolatot. Ügyeljen arra, hogy a telefon különböző zugaiból és réseiből, különösen a töltő- vagy fejhallgató-portokból minden cseppet kiszedjen. Ha egy csepp nem akar kijönni, sűrített levegővel is kitolhatja. Legyen óvatos, ha nem szeretné, hogy a víz még jobban benyomódjon.
Miután eltávolította a lehető legtöbb vizet, a telefont tiszta, száraz helyre kell helyeznie, és néhány napig hagynia kell a levegőn száradni. Még a legkisebb víz is elronthatja a telefonját, ezért időt kell adnia a rejtett cseppeknek, hogy teljesen megszáradjanak és elpárologjanak.
Ha szeretné felgyorsítani ezt a folyamatot, akkor Android készülékét egy lezárt zacskóba helyezheti néhány szilikagél csomag mellé, ezek azok a kis fehér csomagok, amelyek általában a lezárt elektronikai eszközökhöz járnak. Szorult helyzetben megpróbálhatja a telefont egy zacskóba helyezni egy kis száraz fehér rizzsel, de ennek a trükknek a hatékonysága bizonytalan, ezért csak akkor érdemes megpróbálni, ha a szilikagél nem jöhet szóba.
Ha a telefon nem kapcsol be száradás után, akkor sajnos valószínűleg lemerült. Ekkor forduljon a telefon gyártójához, hogy megbeszéljék a javítási és csereeljárásokat.