Japánban vörös szemű és agyaras robotfarkasok járőröznek, hogy elriasszák a potenciális ragadozókat.
A robotokat eredetileg a haszonállatok védelmében alkalmazták – a madárijesztők a vadállatok megfélemlítésével igyekeztek megakadályozni, hogy azok a nem kívánt területre behatoljanak. Most azonban, hogy a medvék az embereket is megtámadtak, új céllal hasznosítják őket.
A Wolf Kamuy, a mechanikus szerkezetet gyártó cég elnöke szerint a farkasokat 2020 ősze óta használják meglepő hatékonysággal – írja a DailyStar.
Mivel az ötlet sikeresnek bizonyult, az elmúlt hónapokban Japánban megugrott a helyi önkormányzatok körében a fémállatok beszerzése, hogy elkerüljék a medvetámadásokat.
A kormányzati tisztviselők árulták el, hogy a vidéki falvak fiataljai magukra hagyják az idős embereket, mikor a városba költöznek. Ez arra késztette a medvéket, hogy olyan területekre merészkedjenek, ahová korábban nem mentek volna. A félelmetes állatok hozzászoktak a fényekhez és zajokhoz, és ezt követően már nem ijednek meg az emberektől.
Shinsuke Koike, a Tokiói Mezőgazdasági Egyetem professzora elmondta: „Egyre inkább eltűnnek azok a vidéki mezőgazdasági területek a hegyek lábánál, amelyek egykor pufferzónaként működtek a medvék és az emberek között”.
Az elmúlt hat évtizedben Hokkaido északi régiójában 150 ember lett barnamedvetámadás áldozata.