ACNEWS

Ferrari kettős győzelem: Verstappen kiesett az eldurranó fék miatt

Carlos Sainz nyerte az Ausztrál Nagydíjat Fotó: Pirelli
Meglepetésre a vakbélműtétből visszatérő Carlos Sainz óriási fölénnyel nyerte az Ausztrál Nagydíjat, Leclerc mögötte ért a célba.
Ad image

Már a rajt előtt eldőlt, ki nem nyeri meg az az Ausztrál Nagydíjat. Ugyanis az élről induló háromszors világbajnok hátsó fékje már a startnál baragadt, a negyedik körre pedig kigyulladt. Max Verstappen az élről kiesett, Carlos Sainz pedig magabiztos győzelmet szerzett a 2024-es Forma-1-es idény harmadik versenyén, Ausztráliában. A spanyol pilóta mögött csapattársa, Charles Leclerc ért célba, míg a dobogó harmadik helyén Lando Norris ünnepelt.

De a Mercedes két versenyzője sem jutott el a célig. Míg Hamilton a motor leállása, George Russel a saját hibája miatt balesetet szenvedett és kiesett ki a versenyből. Sergio Perez is nagyon gyengén muzsikált. Sainz-tól 56 másodperccel lemaradva csak ötödikként ért célba, megelőzve Fernando Alonsót. A Forma-1-es világbajnokság két hét múlva folytatódik a Japán Nagydíjjal. Alább mutatjuk a formula.hu összeállítását az Ausztrál Nagydíj befutó sorrendjéről.