ACNEWS

Kamaszfiú ásta el Baján a 24 éve eltűnt Till Tamás holttestét

Fotó: police.hu
Fotó: police.hu
Till Tamás földi maradványait találhatták meg – erősítette meg a hírt az Országos Rendőr-főkapitányság a sajtótájékoztatóján.
Hirdetés
Ad image

24 évvel ezelőtt a bajai gyerekotthon egykori lakója részt vett egy gyerekholttest elásásában. A hírt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség tudatta a rendőrséggel. Ekkor a rendőrség újra nyomozni kezdett Till Tamás eltűnése ügyében – mondta a sajtótájékoztatón Petőfi Attila vezérőrnagy.

Az intézet egyik növendékére, K. Péter személyére szűkítették a keresést, de a férfi 2011-ben öngyilkos lett. A környezetében élők megerősítették, hogy ő vehetett részt a gyermek elásásában. Egy egykori otthonlakók, Péter és János elmondta: mindketten szakmát tanultak, a környékbeli vállalkozóknak dolgoztak. Egyikük volt Józsi bácsi, az akkor 60 éves esztergályos. Aki a strandon kereste meg a két fiatalt, hogy dupla pénzért menjenek el hozzá dolgozni.

János nemet mondott – írja a Telex. Péter viszont elment a vállalkozóval, és közösen keverték a betont egy melléképület aljzatbetonjába. A talicska kereke azonban megbicsaklott és egy fóliába tekert gyerekholttest került elő. Először értetlenkedett a vállalkozó, aztán pénzt ígért, majd megfenyegette Pétert, hogy hallgasson.

A rendőrség szerint Till Tamás az eltűnésekor a kerékpárjával elment az ingatlan mellett, a biciklijét is a közelben fedezték fel. A sajtótájékoztatón egy videót is mutattak a helyiségről, ahol 60 centi mélyen megtalálták Till Tamás a nejlonba tekert holttestét. Nagy valószínűséggel az ő maradványait találták meg, de végleges megállapítás a genetikai vizsgálatok után lesz.

Józsi bácsiról kiderült: 2021-ben azon a helyszínen öngyilkos lett. Özvegye és gyereke nem tudott érdemi vallomást tenni az esetről. Ezután a nyomozók felkeresték Till Tamás szüleit, és orvosok jelenlétében jelentették be neki, hogy megtalálhatták a fiuk maradványait. Jelenleg A Bács-Kiskun vármegyei rendőrség emberölés miatt nyomoz. A genetikai vizsgálat végleges eredményére két hónapot kell még várni.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!