Lissy-t, a labrador kutyát „nyugdíjazták”, miután nem volt hajlandó elvégezni a munkáját, azaz lőfegyverek és készpénz felkutatását. A rendőrfőnökök „munkakerülés” miatt mutattak neki ajtót.
De a lusta labrador valószínűleg nem tekinti ezt büntetésnek. Kisállatként nyugdíjazták, és egy szerető otthonba került. A kutyus 2023 szeptemberében a Lancashire-i rendőrkapitányságon dolgozott, és széles körű kiképzésen esett át, hogy kiszűrje a tiltott fegyvereket és a pénzt. A legtöbb rendőrkutya hét és tíz éves kora között vonul nyugdíjba. Lissy azonban nem jutott el a veterán korszakig.
A Lancashire-i rendőrség szóvivője elmondta: „Lissy a munkakerülés jeleit mutatta munka közben, és nem volt 100%-osan boldog, ezért nyugdíjazták és egy szerető otthonba vitték.”
A közösségi médiában sokan megértették Lissy hozzáállását.
Egyikük azt írta: „Át tudom érezni, hogy ilyen magatartást mutat a munkahelyén. Egy elkényeztetett hercegnő akar lenni mostantól, és ki hibáztatná őt?”.
Egy másik azt írta: „Hasonlóan, mint én a kertészeti központban, de a férjem még nem hagyja, hogy nyugdíjba menjek. Élvezd a pihenőidőt, Lissy.”
A Nyugdíjas Szolgálati Állatok Nemzeti Alapítványa szerint jelenleg mintegy 2000 rendőrkutya dolgozik az Egyesült Királyság összes rendőri egységében.
A kutyákat sokféle feladatra képezték ki, többek között gyanúsítottak vagy eltűnt személyek felkutatására, bizonyítékok felkutatására és visszaszerzésére, valamint a közrend fenntartásában való közreműködésre. A speciális keresőkutyákat robbanóanyagok, kábítószerek, lőfegyverek, készpénz, lőszerek, vér, holttestek felkutatására és azonosítására képezték ki, és még merevlemezeket vagy SIM-kártyákat is képesek megtalálni – írja a DailyStar.
A kutyák általában kölyökkorukban kerülnek a haderőhöz. Amikor 12-18 hónaposak lesznek, 13 hetes intenzív képzésen vesznek részt, amelynek költsége körülbelül 10 000 font (közel 5 millió forint). A legtöbbjük nyugdíjazásuk után a vezetőjükkel él együtt, akivel szoros köteléket alakítottak ki.