ACNEWS

Kiábrándítóan alacsony lesz a nyugdíjemelés januárban

Fotó: MTI
Fotó: MTI
A novemberi, 3,1 százalék után januárban érkezik a következő nyugdíjemelés.
Hirdetés
Ad image

Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebookon jelentette be, hogy januárban 6 százalékkal emelik a nyugdíjakat, februárban pedig érkezni fog a 13. havi nyugdíj is.

A hír bejelentése napokkal azután történt, hogy a kormányinfón a novemberi, 3,1 százalékos, visszamenőleges nyugdíjemelést jelentették be.

A 6 százalékos emeléssel az átlagnyugdíj 223 342 forint lesz havonta a novemberi, 210 700 forintos ellátmány után. A januári nyugdíjemelés törvényi kötelessége a kormánynak: minden év elején az éves inflációs előrejelzéssel megegyező mértékben köteles emelni. Ez megfelel a kormány 6 százalékos prognózisával, és a Magyar Nemzeti Bank 4-6 százalékos előrejelzésének felső tartományával – írja a Forbes.

Infláció mértéke 2023 augusztus: 16.4% volt.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!