2025. December 23.   |   Viktória napja

Hirdetés

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit agyfaló amőba támadt meg a párkányi fürdőben

Illusztráció/Fotó: Shutterstock
Illusztráció/Fotó: Shutterstock
Szomorú hír érkezett a kisfiúról, akinek a szervezetében agyfaló amőba került kimutatásra. A gyászírt a pozsonyi gyermekbetegségek intézete közölte.

Hirdetés

Az intézet orvosainak és egészségügyi dolgozóinak igyekezete ellenére sem nem tudták megmenteni a 11 és kisfiú életét, akinek a szervezetében úgynevezett agyfaló amőba nyomait találták. A hírt Dana Kamenická, a NÚDCH szóvivője közölte a TASR-rel.

A kisfiút szombaton szállították kórházba központi idegrendszer károsodásával. Az agyfaló amőba általi megfertőződés tünetei általában négy-öt nappal a belégzés után jelentkeznek. Mint arról tegnap bezsámoltunk, a parazita az orron keresztül jut be a szervezetbe, majd eléri az agyat, ahol pusztítani kezd és fokozatosan felfalja annak szöveteit.

Ez az organizmus gyakran előfordul különböző édesvízi környezetekben, de a talajban is megtalálható – írta a Paraméter.

Az Érsekújvári Regionális Közegészségügyi Hivatal vasárnaptól megelőző intézkedésként bezáratta a Vadas strandfürdőt Párkányban, miután a 11 éves fiú – még június elején – ott járt. Jelenleg vizsgálják a veszélyes amőba lehetséges jelenlétét. Egyelőre nem világos, hogy a fiú pontosan hol fertőződött meg. A párkányi fürdő péntekig biztosan zárva lesz. A fürdő vizsgálatának eredményei várhatóan öt-hét napon belül lesznek ismertek. A közegészségügyi hatóságok a strandok rendszeres ellenőrzései és a medencevizek szokásos mintavételei mellett rendkívüli mintavételeket is végezni fognak az amőbák jelenlétének kimutatására.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés