„Azért van szükség a továbbképzési rendszer átalakítására, mert számos olyan új tartalom jelent meg a pedagógiában, amelyekről fontos, hogy a pedagógusok tudomást szerezzenek. Ezt hatalmas lehetőség a köznevelés számára, innovatív, korszerű tartalmak, módszertanok jelennek meg a képzésben a hagyományos értékeket megőrizve” – mondta Balatoni Katalin, helyettes államtitkár.
Hét évente százhúsz órányi továbbképzésen kell részt venniük a pedagógusoknak. Ez az időszak most öt évre fog csökkenni, a fele pedig úgymond „kötelező képzésként” valósul meg.
Ez azt jelenti, hogy az igazgatók fognak konzultálni a pedagógusokkal, kijelölik, hogy mire van szüksége az iskolának, a pedagógusoknak és a gyerekeknek.
„A továbbképzésben ismertetett módszertanok, tartalmak minden pedagógus számára hatalmas könnyebbséget jelentenek, hiszen nekik is sikerélményük lesz, és ha a gyerekeken is azt látják, hogy jól működik, megtalálják az utakat egymáshoz” – tette hozzá.
Balatoni Katalin elmondta: 2022-hez képest megduplázódott a pedagógusképzésbe jelentkezők száma, tizenötezer hallgató kezdte meg tanulmányait szeptembertől a pedagógusképzés valamilyen területén.
Kiemelte: 2025. január 1-jétől újabb 21,2 százalékos béremelést vezetnek be, ami azt jelenti, hogy egy gyakornoki, egy pályakezdő bér 640 ezer 900 forintnál fog kezdődni. Idén 32,2 százalékos átlagemelés valósult meg – közölte. (MTI)