Wilmore és Williams június 6-án érkezett az ISS-re a Boeing amerikai űrkutatási vállalat Starliner űrkapszulájával, és nyolc nappal később ugyanebben a kapszulában kellett volna visszatérniük. Ez volt az első emberes repülése az űrkapszulának, amelynek üzembe helyezése műszaki nehézségek miatt évekig késett.
Az ISS-hez való dokkolás során azonban problémák léptek fel a kapszula tolóhajtóműveivel, amelyek a pontos manőverezéshez szükségesek. A kilövés előtt és a repülés során héliumszivárgást is felfedeztek.
Az amerikai űrkutatási hivatal ezután úgy döntött, hogy a Starlinerrel legénység nélkül repül vissza a Földre. A két űrhajóst a SpaceX Dragon űrkapszulájával akarták visszahozni a Földre – de csak 2025 februárjában, a szeptember végén az ISS-re érkezett Crew 9 két űrhajósával együtt – írja a krone.at.
A Crew 9-et, valamint Williamst és Wilmore-t felváltó legénységet azonban csak 2025 márciusában indítják útnak, és a két csapat egy „átadási” időszakra együtt marad az ISS fedélzetén – jelentette be most a NASA. Ez azt jelenti, hogy az eredetileg tervezett nyolc nap helyett most már több mint kilenc hónapig kell az űrben maradniuk. A Boeinggel ellentétben a SpaceX, a technológiai multimilliárdos Elon Musk által alapított űrhajózási vállalat 2020 óta sikeresen szállít űrhajósokat az ISS-re és vissza.