ACNEWS

Németország agyonverte Skóciát a foci EB nyitómeccsén

Fotó: Pixabay
Parádéztak a házigazdák a skótok ellen ellen, akik a végén csak arra figyeltek, hogy ne kapjanak még több gólt.
Ad image

Münchenben a német válogatott 5:1-re legyőzte a foci Eb nyitómeccsén Skóciát. A péntek esti meccsen a házgazdák esélyt sem adtak a vendégeknek. Florian Wirtz már az első percekben helyzetbe került, igaz, akkor ezt lesről tette, majd a 10. percben Kroos ívelt jobbra Kimmich-hez, aki középre passzolt Wirtz pedig a tizenhatoson kívülről lőtt, Gunn kapus pedig csak a kapufára tudta ütni a labdát, ami onnan a kapuba pattant. A 19. percben Musiala már 2-0-ra vezetett a német csapat. Gündogan indításával Kai Havertz lépett ki, de túl sokan álltak előtte,

A 25. percben Musialát borították fel a tizenhatos vonalánál, a francia Turpin pedig tizenegyest ítélt, de a VAR kisegítette, ugyanis még a vonal előtt történt a szabálytalanság. A 42. percben tizenegyest kaptak a németek, Porteous pedig piros lapot. Havertz büntetőt magabiztosan lőtte be a büntetőt 3:0. A 68. percben Füllkrugig bombázott a bal felsőbe 4:0. Aztán szépítettek a skótok – írta az Origo. Egy szabadrúgás után szállt át a labda a hosszú oldalra, ahol McKenna fejelt volna középre, de a labda éppen Rüdiger fejét találta el, onnan pedig védhetetlenül pattant a kapuba 4:1. Végül a csereként beállt Emre Can is gólt szerzett, ez szép akció végén a tizenhatoson kívülről talált be Gunn kapujába 5:1.

Ma délután 15. 00 órakor Magyarország válogatottja Svájc ellen lép a pályára, a mérkőzést az m4Sport közvetíti.