ACNEWS

Orbán Viktor felhördült a mentelmi mosodán

Orbán Viktor / Fotó: Shuttestock
Orbán Viktor / Fotó: Shuttestock
Orbán Viktor kiakadt és felhördült az Európai Parlament mai döntésén - de aligha várhatott más végeredményt.
Hirdetés
Ad image

Október 7-én, kedden délben az Európai Parlament szavazott több képviselő – köztük Magyar Péter, Dobrev Klára és az olasz Ilaria Salis – mentelmi jogának felfüggesztéséről, miután a magyar hatóságok kezdeményezték annak kiadását.

Az EP többsége egyetértett a Jogi Bizottság (JURI) korábbi állásfoglalásával, így Magyar Péter és Dobrev Klára mentelmi jogát nem függesztik fel – tehát az Európai Parlament nem adja ki őket a magyar hatóságoknak.

A történteket nem hagyta szó nélkül Orbán Viktor, aki a Facebook-oldalán reagált – és egy cseppet sem fogta vissza magát.

„A brüsszeli mentelmi mosoda tovább üzemel – kezdte a kemény hangvétellel Magyarország miniszterelnöke, de a továbbiakban sem fogta vissza magát:

„Immáron hivatalos: a Tisza a jövő évi választásnak egy Brüsszelből zsarolt emberrel vág neki. Micsoda szégyen!”

Az Európai Parlament 306 igen, 305 nem és 17 tartózkodás mellett tartotta fenn az olasz EP-képviselő Ilaria Salis mentelmi jogát, akit még mandátuma előtti erőszakos bűncselekménnyel vádoltak, és politikai karrierjét eleve magyarországi letartóztatásának köszönheti.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!