A Villa Szilvia tulajdonosa arról beszélt lapunknak belsőépítészként, hogy milyen módon tud úgy bútort tervezni az ügyfeleinek, hogy azok az egyén személyiségét tükrözzék. Ezen kívül szó esett a szezonális trendekről, illetve, hogy mi alakítja őket és milyen hatással van rájuk a világjárvány.
– Mi miatt választotta ezt a szakmát?
– Láttam, hogy a piacon ebben a szegmensben mekkora rés van. Jellemzően a megszülető munkák gyönyörűek és szakmailag is magas színvonalat képviselnek - hiszen itthon is remek szakemberek vannak ebben a témában -, de nem látjuk benne az egyént. Sokszor nem a megrendelőről szól egy projekt, hanem csak és kizárólag a szépségről és a profi szakemberről. Hiányzott a lélek és a produktum kapcsolata, így a 100%-os elégedettség is. Én szerettem volna az lenni, aki megtalálja az összhangot az ügyfél igényei, a stílus és az ember között.
– Milyen trendek várhatóak a következő szezonban, milyen hatással van a trendekre a járvány?
– Minden évet 4 trend jellemez. A trendek válaszok a körülöttünk zajló gazdasági, társadalmi és kulturális változásokra, amik meghatározzák mindennapi létünket. Ez egy oda-vissza ható folyamat, amikor is a trendek befolyásolják életünket és az életünk befolyásolja a trendeket. Az idei 4 trend meghatározza az egymáshoz való kapcsolódásunkat, a kommunikációs csatornáinkat, a szociális és ekonómiai környezetünket és globalizáltan a vállalatok és piac szereplőinek mindennapjait. A jelenlegi trendek: re-wild (újjáépítés), re-purpose (újradondolás), re-inforce (megerősítés), re-vive (feléledés). A 2021/22-es trendek abban segítik az egyént, hogy felkészüljön a jövőre és egy új szintre léphessen a saját életében.
– Tervez magánembereknek, személyre szabva is berendezést, bútorokat?
– Igen, hiszen számos olyan helyzet adódik, amikor a kereskedelmi forgalomban nem találjuk meg az odaillő bútordarabot, ami teljessé teszi az enteriőrt. A funkcionalitás mellett legfontosabb szempont ilyenkor az egyediség, hiszen ebből a bútorból nem lesz több, csak itt, csak ebben a projektben valósul meg.
– Hogyan jeleníthető meg valakinek a személyisége az otthonában?
– Személyiség karaktereknek tervezünk. Elsősorban az a legfontosabb, hogy alaposan megismerjük az ügyfelet, személyiségét, karakterét, és hogy hol tart az életében. Gyakori példa, ha van egy ügyfél, aki válást követően tervezi új otthonát, akkor a tervezés során egyik legfontosabb szempont, hogy megtaláljuk azokat a pontokat, amik ebben az élethelyzetben támogatják őt az újraépítkezésben és azokat a személyiségjegyeket erősítik, amik a sikeres életutat támogatják.
– Miért jött létre a Villa Szilvia rendezvényhelyszín és milyen eseményeknek ad otthont?
– Úgy gondoltam, hogy hiányzik egy, a kultúrát, művészetet és lakberendezést összefogó helyszín, ahol olyan értékes események kerülnek megrendezésre, amik hiánypótlóak. A nyár eleji nyitás óta számos rendezvényt tudhatunk magunk mögött, mint például festmény kiállítás, koncertek, szakmai találkozók, konferenciák. Jövőbeni terveink között már sok más is szerepel a korlátozások feloldása után, hogy 2021-ben még színesebb programokkal tegyük tartalmasabbá a Villa Szilvia vendégeinek életét.