A színész nem műttette meg gerincsérvét, pokoli fájdalmakat élt át. Aztán jött a pánikbetegség; két évig tartott, míg kikezelték.
Szabó Sipos Barnabás próba közben érezte először a tűrhetetlen fájdalmat. Kórházba vitték, a diagnózis pedig egyértelmű volt: gerincsérve van.
„Noha gyermekkorom óta sportolok, vitorlázok, és bírom a strapát, ez valami elviselhetetlen volt. Kórházba kerültem, ahol a vizsgálat kimutatta, hogy gerincsérvem van, ráadásul az MR-felvétel szerint kettő: az egyik már begyógyult, a másik aktív” – mondta el most a hot! magazinnak évekkel ezelőtti kálváriáját a színész, aki megműttetni akkor nem akarta magát. Úgy tűnt, jól döntött, ám pár hónap múlva újabb, még borzalmasabb rosszullét jött rá. Összeesett, a padlón fekve várta az orvost, aki szteroid infúziót adott neki, Szabó Sipos ugyanis továbbra sem akart kés alá feküdni. És ha mindez nem lett volna elég neki, pánikba esett, amiből később pánikbetegség alakult ki.
„Borzalmasan éreztem magam, meg akartam halni. Tudtam, hogy segítséget kell szereznem, máskülönben ez nem fog elmúlni” – tette hozzá a színész, aki azt is elmondta, hogy a pánikbetegségből, pszichológusa segítségével, két év alatt sikerült kigyógyulnia.