Puskás Peti egy hosszabb Instagram-bejegyzésben osztotta meg gondolatait a gyermekotthonokban élő gyerekek helyzetéről és az örökbefogadás társadalmi megítéléséről. A posztban saját tapasztalataira és egy korábbi gyermekotthoni látogatására hivatkozva fogalmazott meg erős véleményt arról, hogy a gyermekek érdekeinek kellene elsőbbséget élvezniük.
Az énekes bejegyzésében felidézte, hogy évekkel ezelőtt egy magyarországi gyermekotthonban készített fotókat, még azelőtt, hogy az épületet felújították volna. Így írt erről:
„Ezeket a képeket még én készítettem egy magyarországi gyermekotthonban pár éve még mielőtt egy nagylelkű építési vállalkozó fel nem újíttatta saját költségén. A kisfiúnak , aki itt aludt nap mint nap , ez volt az első saját ágya az életében.”
Peti szerint téves az a megközelítés, amely az intézményi nevelést előnyben részesíti az azonos nemű párok örökbefogadásával szemben. Mint írta:
„Ezért is lep meg mindig, amikor valaki hasznosabbnak tartja egy gyermek számára az intézeti létet, mint azt, hogy szerető családba kerüljön csak azért, mert a leendő szülők azonos neműek.”
Hozzátette, hogy sokan, akik erről döntenek, nem ismerik a gyermekotthonok valóságát:
„A legtöbben, akik erről döntenének, valószínűleg nem intézetben nőttek fel, nem bántalmazó családból emelték ki őket…”
A posztban Puskás Peti arra is kitért, hogy a tudományos eredmények szerint a gyermekek fejlődését elsősorban a biztonság és a szeretet határozza meg, nem pedig a szülők neme.:
„Az elmúlt évtizedek kutatásai újra és újra arra jutottak, hogy a gyermekek mentális és érzelmi fejlődését elsősorban a biztonságos kötődés, a szeretet, a stabilitás és a kiszámítható családi háttér határozza meg”
A bejegyzés végén hangsúlyozta, hogy számára a legfontosabb cél az, hogy minél több gyermek nőhessen fel biztonságban és szeretetben:
„Én annak drukkolok, hogy minél több gyermek nőhessen fel boldog családban. Mert egy gyermeknek nem ideológiára van szüksége, hanem otthonra.”



