Néhány hete észbontó „mokkás” nyilatkozatával borzolta a kedélyeket a vehemens természetű Hujber Ferenc; most pedig azzal, hogy odáig fajult feleségével, Tölgyessy-Khell Cynthiával egy vitája, hogy a rendőrségnek kellett közbeavatkoznia.
Ezt a hatóság meg is erősítette, kényszerítés ügyében nyomoznak Hujberék ügyében – mint azt a Blikk megírta. A kényszerítés 3 év szabadságvesztéssel büntethető, amennyiben bebizonyosodik. Cynthia korábban elmondta, ő valóban holtomiglan-holtodiglan képzelte el az életét a színésszel, és jóban-rosszban kitart mellette, ám úgy tűnik, véges a tűréshatára. Mint azt a Story megírta, néhány hete még a Facebookról, az ismerősei közül is törölte férjét, aki, valljuk be, talán „mindent meg is tett” ezért. Ismeretes, hogy házasságuk hullámvölgyekkel, sőt mélypontokkal teli, hiszen Ferenc alkoholproblémái, látványos és szinte ijesztő hangulatingadozásai, sőt egy állítólagos megcsalási ügye is oda vezethetett, hogy felesége egyszerűen besokallt. Hujber még arról is beszélt, hogy elhagyja az országot, és ezúttal családja nélkül, aztán, ha megalapozta a jövőjét, akkor vinné magával szeretteit. De vajon Cynthia akarja-e ezt mindezek után? Van-e remény, hogy a színész lecsillapodik? Hiszen nem ez az első családon belüli erőszak; hasonló ügye már korábban is volt Hujbernek. Elmondása szerint egyszer egy veszekedésük addig fajult, hogy majdnem hozzávágott feleségéhez egy széket. Végül, fiát meglátva inkább az ajtóhoz vágta azt, de ezek az indulatkitörések talán egyre mélyebb nyomokat hagytak és hagynak Cynthia lelkében.
Természetesen felhívtuk a színészt, hogy mi vezetett az újabb botrányhoz. „Nem szeretnék semmit sem mondani semmiről” – zárta rövidre Ferenc, majd bontotta a vonalat.
Megkérdeztük Makai Gábor klinikai szakpszichológust, vajon ő mit gondol az esetről.
„Kizárólag általánosságban tudok nyilatkozni; a konkrét esetről nem” – szögezte le Dr. Makai. „De az a véleményem, hogy ne legyünk megengedők: nincs kis pofon vagy nagy pofon, minden bántalmazás erőszaknak minősül. Ha valakiben elhatalmasodik a belső feszültség, ha nem tudja kontrollálni a cselekedeteit, azt póriasan szólva indulat-fékentartási zavarnak nevezhetjük. Ennek számos oka lehet, egyebek között, akár valamiféle komplexus, stressz vagy éppen félelem, illetve megalázottság-érzés. Az ilyen típusú embereknél ez a normális „levezetés”, hogy erőszakosan reagálnak. Úgy gondolom, mindenképpen kezelésre szorul az, akinek ilyen problémái vannak, pszichoterápiával komoly eredményt és javulást lehet elérni. De ehhez az kell, hogy az alany önmaga felismerje, érezze, indulatkezelési problémái vannak. Ha ezt belátja, és kezelésre jár, élhetőbb lesz az élete és a párkapcsolata sem megy tönkre – magyarázta Dr. Makai Gábor.