Sarah, yorki hercegné, a királyi család fekete báránya Magyarországra érkezett A szív iránytűje című új könyvének megjelenése alkalmából. Budapesten egy gyermekkórházat is meglátogatott, és az ukrajnai háború elől idemenekült gyerekekkel is találkozott.
A hercegné, aki maga is kétszeres nagymama már tíznél is több mesekönyvet írt.
„Azt hiszem a gyermekkönyvek esetében a legfontosabb üzenet, amire mindig törekszem, hogy megtanítsuk a gyerekeknek, hogy legyenek kedvesek és ne ítélkezzenek valaki felett a neme, a vallása, a származása és egyéb tényezők alapján. Egy szörnyű időszakban élünk, amikor eluralkodott a társadalomban a bullying”– magyarázza a hercegné, aki nemcsak gyermekkönyveket ír, hanem tematikus YouTube-csatornát is vezet (Storytime with Fergie), melyen szintén a meséké a főszerep. „Arra jöttem rá az évek alatt, hogy nagyon fontos, hogy a meséken keresztül a gyerekeket megismertessük a saját kultúrájukkal. Más mesekönyvet viszek egy afrikai kisfalu iskolásainak, és mást egy londoni kórház betegeinek. Itt van például Magyarország, milyen izgalmas lenne egy olyan mesét írnom, ami a magyar gyerekeknek szól, mondjuk a Turulról?” – mondta az NLC-nek a yorki hercegné, akinek fő üzenete a kedvesség,
„Nem tudod elképzelni, hogy mennyi bántást kaptam csak azért, mert vörös és nagy hajam van már kiskorom óta. Azt gondolom, hogy akik ennek a bullyingnak a legnagyobb elszenvedői, azok az LMBTQ+ közösség tagjai. Tudod, ha közöttük vagyok, és nekik tartok beszédet, soha nem találkozom előítéletekkel.”
A hercegnét pontosan tudja, milyen folyamatos támadások kereszttüzében élni, hiszen a nyolcvanas és a kilencvenes években meghurcolta a sajtó a haja, az öltözéke, vagy éppen a testsúlya miatt. Aztán szépen lassan megtanult kiállni magáért, csakúgy, mint új könyvének, A szív iránytűjének főszereplője, akit saját üknagynénjéről formázott.
„Lady Margaret a viktoriánus korban él, és igazán szabadszellemű nő, aki fellázad a társadalmi elvárások, és a szülei által kitalált, elrendezett házaság ellen. Nos, úgy hiszem, hogy hasonló tapasztalataim a társadalmi elvárásokról nekem is vannak, ahogyan a néhai sógornőmnek, Dianának is voltak. Lady Margaretnek van egy közeli barátnője, Viktória királynő egyik lányának személyében, aki éppen olyan természetű, mint ő. Ez is hasonlóság az életünkben, mert számomra ilyen volt Diana. Az olvasó megismeri Lady Margaret világát, ami tulajdonképpen az én világom, az én élményeim is”- meséli II. Erzsébet menye, aki nagyon fontosnak tartja, hogy egy erős, feminista karaktert mutathat be az olvasóknak.
Az ukrajnai háború elől hazánkba menekült gyerekekkel is találkozott, és szívhez szóló üzenetet küldött a magyaroknak.
„Emelem kalapom a magyar családok előtt, az ukránoknak pedig azt üzenem: veletek vagyok. Tudom, hogy a magyarok nagyon kedvesek, és az, hogy a saját nehézségeik mellett még kinyújtják a kezüket az ukránok felé, és segítenek, csodálatos ajándék” – mondta a látogatásakor.