ACNEWS

2024. October 03.   |   Helga napja

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Ad image

Veszélyesebb, mint a Nap, a bőrünk is ráncosabb lesz tőle – Mi az?

Foto: Unsplash/firmbee
Foto: Unsplash/firmbee
A mobiltelefon. Ugye nem erre a válaszra számítottál?
Hirdetés
Ad image

A kozmetológusok szerint a kütyü torzítja az arcformánk és abban is ludas, hogy egyre több ránc virít az arcunkon.

El tudod képzelni magad okostelefon nélkül? Persze hogy nem, hiszen, ha véletlenül otthon felejted, még akkor is érzed a táskádban az okoskészülék fantomrezgéseit. A mobil már olyan, mint egy új és nélkülözhetetlen testrészünk. Állandóan ott van velünk. A közösségi oldalakon szörfözünk, hogy megtudjuk a legújabb híreket, könyvet olvasunk rajta, és munkahelyi e-mailekre válaszolunk. Sőt, még virtuális románcokat is átélünk a segítségével.

A kozmetológusok szerint a számunkra létszükségletté vált mobiltelefon az arcbőrünk számára még a napnál is veszélyesebb, ugyanis elősegíti a ráncok kialakulását, és fontos szerepet játszik a korai öregedésben is.

A mobiltelefon egész napos használata felér egy fényvédő krém nélküli napozással a tengerparton, a déli órákban. Durva, nem? Az ok az, hogy a készülék úgynevezett HEV-fénnyel vagy más néven kék spektrumú fénnyel rendelkezik. Ez pedig sokkal erősebb hatással van a bőrre, mint az UV-sugárzás.

A kék spektrumú fény csökkenti a kollagén és a hialuronsav termelését. Emiatt a bőr kevésbé rugalmas, kevésbé feszes, veszít a tónusából, értékes nedvességéből, tápanyagaiból és immunitásából. Ennek eredményeképpen az arcot ráncok finom hálója kezdi „díszíteni”.

A szakemberek szerint a HEV-sugarak a szem körüli bőrre is hatnak, serkentik a szabadgyökök munkáját és az oxidatív stresszt. Ráadásul nem csak a ráncosodást, hanem a sötét karikák megjelenését is elősegítik. Tehát nem csak az alváshiány miatt ébredhetsz reggelente pandákra emlékeztető szemkontúrral.

Van egy másik gond is. Amikor ülve telefonálunk, gyakran éles szögben előrehajtjuk a fejünket. Ez a testtartás rontja a nyirokáramlást és a vér mikrokeringését. A bőrsejtek táplálás így nem tökéletes, ez pedig pattanások megjelenéséhez vezethet.

Hogyan védekezhetünk tehát a készülék negatív hatásai ellen, ha nincs lehetőségünk digitális méregtelenítésre? A fent leírtak miatt lehet, hogy azt gondolod, a mobiltelefon használata olyan, mintha radioaktív sugárzásnak lennél kitéve.

A helyzet azonban nem olyan szörnyű. A HEV-sugárzás negatív hatásától megóvhatod magad a készülékkel való szakszerű kommunikációval, valamint a bőrápolás segítségével. A két legfontosabb figyelmeztetés: ne telefonálj lefekvés előtt és ne tedd magad mellé, amikor alszol – írja a womanhit.ru.

Szakértők szerint legfeljebb két órán át biztonságosan használni a telefont, utána szünetet kell tartani. Hétvégén pedig digitális detoxot kell tartani, vagyis minél távolabb kell tartanunk magunkat a készüléktől.

Sőt. Amikor ülve telefonálsz, tedd a kezed az állad alá. Ez a megtámasztás segít megakadályozni, hogy a bőröd megereszkedjen. Reggelente használj flavonoidokat, vitaminokat (különösen C-vitamint), niacinamidot és SPF-et tartalmazó krémeket. A fényvédő segít visszaverni a negatív hatású kék sugarakat. A többi összetevő pedig segít megőrizni a bőr tónusosságát, erősíti az immunitását, szabályozza a vízháztartást és enyhíti a szomjúságot.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés