ACNEWS

2024. October 03.   |   Helga napja

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Ad image

Tévhit, hogy az ellentétek vonzzák egymást

Fotó: pixabay
Fotó: pixabay
Sőt, leginkább saját magunkhoz hasonló partnert keresünk, mintha titokban mindannyian arra vágynánk, hogy önmagunkkal randevúzhassunk…
Hirdetés
Ad image

Legyen a másik felünk olyan, mintha csak tükröt tartanánk saját magunknak? Nem túl narcisztikus vonás ez?

Nem, legalábbis egy friss kanadai tanulmány szerint, amely arra az eredményre jutott, hogy nemcsak a romantikus partnereinket, de barátainkat is aszerint választjuk meg, mennyire hasonlóak hozzánk. Sőt, alkalmi ismerőseinket is szimpatikusabbnak tartjuk, ha találunk bennük valami rokon vonást.

A tudósok nyilvános helyeken beszélgető párokat kísértek figyelemmel (szerelmespárokat, barátokat, alkalmi ismerősöket), és megkérdezték őket, milyen jellemvonásokat, értékeket, személyiség- és viselkedésjegyeket tartanak fontosnak, ha a másik felükről, lelki társukról, barátjukról van szó, és úgy egyáltalán az emberekről.

Az adatok elemzését követően arra jutottak, hogy azok a párok, amelyek közelebb álltak egymáshoz (vagy azért, mert régóta ismerték egymást, vagy azért, mert intimebb volt a kapcsolatuk jellege), hasonló értékeket tartottak fontosnak és jobban hasonlított a véleményük a megkérdezettekkel kapcsolatban, mint azoknak a pároknak, amelyek újonnan formálódtak.

A kutatóknak ezután az volt a kérdésük, vajon ez a hasonlóság a kapcsolat során formálódik vagy a viszony kezdetén is megvolt már, s ez vezethetett ahhoz, hogy hosszú idő óta kitartanak egymás mellett a párok, barátok. Más oldalról nézve, eltűnnek-e a kezdeti különbözőségek, ahogyan a felek egymáshoz idomulnak – írja a fittpercek.hu

Az eredmények azt mutatták – amit sejteni lehetett, elfogadni azonban rendkívül nehéz –, hogy az eredendő különbségek megmaradnak, különösen arra vonatkozóan, hogy ki mit tart fontosnak és értékesnek. Ebből pedig az következik, hogy a másik embert a kapcsolat során nemigen lehet megváltoztatni…

Az egyetlen fontos kérdés, amit a tanulmány nyitva hagyott viszont az, hogy akkor a jó kislányok mégis miért buknak annyira a rossz fiúkra. Lehet, hogy azért, mert valójában nem is olyan jók, mint amilyennek mutatják magukat…?

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés