94 éves korában elhunyt a bükki füvesemberként elhíresült Szabó György.
December 4-én hunyta le örök álomra szemét Szabó György. Az ismert népgyógyász halálának hírét a lánya jelentette be kedden este a közösségi oldalán.
„Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam (Pál apostol 2. levele Timotheushoz 4.7)” – kezdte bejegyzését egy bibliai idézettel Szabó Gyuri bácsi lánya.
„Szomorú feladatom, hogy tudassam a világgal, hogy édesapám, a világ számára Gyuri bácsi eltávozott közülünk az angyalok világába. December 4-én vasárnap este otthonában, nyugodtan, megbékélt lélekkel elaludt. Mellette voltam, fogtam a kezét. Kérte, vigyem haza. Mondtam, indulunk, amikor készen vagy. 6 óra után nem sokkal később készült el. Amit tudok, tőle tanultam. Nemcsak a gyógynövényeket: azt is, hogy kell kanállal enni és felvenni a cipőmet. Apának is olyan volt, mint füvesembernek: türelmes, nagylelkű, segítőkész, melegszívű és határozott. Hiányát semmi nem fogja pótolni, sem az én, sem az önök életében. Szelleme, tanításai, tudása viszont örökké fognak élni, amíg emlékezünk rá ─ és még annál is tovább” – fogalmazott megható soraival Gyuri bácsi lánya, Lopes-Szabó Zsuzsa.
Szabó Gyuri bácsi, Miskolcon született, 1928. április 15-én. A bükki füvesemberként elhíresült népgyógyász a későbbi tudását még gyerekként sajátította el a nagymamájától. Az elemi és polgári iskolák elvégzését követően könyvkereskedői képesítést szerzett, majd élelmiszerkereskedelem területen dolgozott. 1988-ban, nyugdíjba vonulása után fordult ismét a természetgyógyászat felé, 2010-ben fitoterapeuta oklevelet szerzett. A Bükki Füvészmester és Népgyógyászati Egyesület alapítóját 2018-ban a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. Tudását lányának, Lopes-Szabó Zsuzsának adta át, aki gyakorlott fitoterapeutaként viszi tovább édesapja örökségét.
Szabó Gyuri bácsi évente közel 100 előadást tartott a gyógynövényekről, azok különböző betegségekkel szembeni jótékony hatásáról. Gyógyító tanácsadást az előadásain, interneten keresztül, 1991-től pedig a bükkszentkereszti rendelőjében is folytatott, ahová nemcsak hazai, de határontúli betegek is érkeztek. Cukorbetegség elleni teája pedig a tengerentúlon is népszerű : Ausztráliától Brazílián át, Svédországtól Afrikáig ismerték a gyógykészítményeit.