ACNEWS

Viszlát Iván! Keményen szankcionálták az orosz tornászt Z betűje miatt

Megszületett a döntés Ivan Kuljak botrányos ruhájának az ügyében, talán már megbánta, hogy ezt viselte.

Ad image

A 20 éves Ivan Kuljak a katari torna világkupán korlátgyakorlat döntőjében szerzett harmadik helyet, majd mikor a dobogóra állt az ukrán győztese mellé, egy fehér Z betű volt látható a dresszén. Ez a betű a két ország, Ukrajna és Oroszország közötti háborús konfliktus szimbólumává vált, mivel az Ukrajnába bevonuló orosz tankokon ugyanez a szimbólum látható.

Kuljak nemrégiben még fennhangon közölte, hogy bármikor szívesen viselné a háborús szimbólumot, mostanra viszont remélhetőleg ő is belátja, csendben kellett volna maradni. A sportolót egy évre tiltotta el a Nemzetközi Torna Szövetség a versenyzéstől, illetve minden egyes FIG rendezvényről szintén távol kell maradnia. Továbbá vissza kell adnia a Katarban szerzett bronzérmét, és az éremmel együtt járó 500 svájci frankot (kb. 184 ezer forintot) is szintén vissza kell fizetnie a szövetségnek. Ám itt még mindig nem állt meg a szövetségi szankciók áradata Ivan Kuljak irányába: az eljárás miatt további 2000 frankot (kb. 736 ezer forintot) kell fizetnie a sportolónak.

A botrányos  orosz sportolónak 21 nap áll rendelkezésre, ha fellebbezni szeretne.