2026. ?prilis 17.   |   Rudolf napja

Hirdetés

4,9-es földrengés keltett pánikot

Fotó: Shutterstock
Fotó: Shutterstock
Ma reggel földrengés rázta meg Argentína nyugati részét: Calingasta közelében egy 4,9-es magnitúdójú rengést mértek.

Hirdetés

A földrengés közepes erősségűnek számít, ugyanakkor a nagy mélység miatt a felszínen jóval enyhébb hatásokat okozhatott. Az ilyen, úgynevezett mélyfészkű rengések energiája nagyobb területen oszlik el, ezért gyakran több száz kilométerrel távolabb is érzékelhetők, miközben ritkábban járnak jelentős károkkal.

Az érintett San Juan tartomány az ország egyik legismertebb szeizmikus zónája. A térség az Andok előterében helyezkedik el, ahol a Nazca-lemez folyamatosan a Dél-amerikai-lemez alá bukik. Ez a geológiai folyamat rendszeres földmozgásokat eredményez, így a hasonló erejű rengések nem számítanak szokatlannak.

A jelenlegi információk szerint a mai rengés nem okozott jelentős károkat vagy sérüléseket, ami összhangban áll a nagy fészekmélységgel. Az emberek azonban pánikba estek.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés