Magyar újságírók neve is szerepel a halálosztóként hírhedtté vált sorozatgyilkos, Magda Marinko halállistáján. A kíméletlen szerb gyilkos jelenleg több emberölés elkövetéséért a Csillag börtönben tölti a rá kiszabott életfogytig tartó büntetését. Négy éve megvizsgálták, hogy Magda Marinko szabadlábra kerülhet-e. De a büntetés-végrehajtási bíró nem engedélyezte azt, mivel az elítélt az eljárás során nem volt együttműködő. A bíró úgy látta, hogy Magda Marinko már nem tudna visszailleszkedni a társadalomba – írta a blikk.hu.
Marinko 1994 januárjában Szabadkán és Szegeden követte el a sorozatgyilkosságokat. Azt, hogy Marinko – a leghíresebb szerb sorozatgyilkos – valójában hány gyilkosságot követett el, és hány gyilkosságban vett részt, soha nem sikerült pontosan kideríteni. A korabeli lapok kivégzési hullámnak titulálták a, hogy Szabadkán megölték a háromtagú Petric családot: Milánót, Stanat és 10 éves fiukat, Danetet, illetve végeztek Josip És Verica Agaticcsal, majd Szegeden meggyilkolták a Z. Nagy családot. Egyébként Agatic neve nem volt ismeretlen hazánkban. Ugyanis a szerbiai újgazdag férfinak magyarországi érdekeltségei is voltak. Szolnokon a Caffe Alexander pizzéria volt az övé. Agatic Szabadkán Black and White címen nyitott céget, alkohollal és cigarettával üzletelt. Az utóbbit állítólag Milan Petriccsel közösen végezte – a szerb lapok szerint – a fegyverkereskedelmet is.
Tagadta a Z. Nagy család kivégzését
Petricet és Agaticot ugyanazzal a Haekler típusú pisztollyal ölték meg, a gyilkosságokkal Magda Marinkót, a Szabadkai Halálkommandó tagját hozták összefüggésbe. A francia idegenlégiót is megjárt férfi többször megfordult Agatic szolnoki pizzériájában, ahol szimpatikus, jó humorú embernek ismerték. Ugyanakkor gátlástalanság jellemezte őt, közömbös volt az erőszak iránt. Magda Marinkót tartották a szegedi Z. Nagy Bálint, felesége, Gizella, valamint két gyermekük, a 17 éves Dániel és a 10 éves Balázs gyilkosának is. Az áldozatokat álmukban lőtték fejbe. A lövéseket a szomszédok nem hallották és Z. Nagyék kutyája sem jelezte, hogy valami nincs rendben a család otthonában. Ez harminc éve, 1994. január 23-án történt. A rendőrök megállapították, hogy a Z. Nagyéknál használt lőszerhüvelyek megegyeztek azokkal, amilyeneket egy kecskeméti lakásban 1993. december 20-án Horváth Antallal és feleségével, valamint egy ott vendégeskedő jugoszláv férfi kivégzése után találtak. A lőfegyver, amit használt a gyilkos egy Skorpió géppisztoly volt. A nyomozók gyanúja szerint mindkét gyilkosságot Magda Marinko követte el. De ő végzett az elrabolt Farkas Helga nagynénjével Orosházán 1994. január 5-én.
Plusz 200 nap büntetést kapott
Magda Marinko a rendőrségi kihallgatásán azt mondta, hogy 1992-ben az egyik barátnőjével jött Szegedre, ahol aranyékszer viszonteladásból élt. Beszámolt arról is, hogy az alkoholkereskedelemmel foglalkozó Horváth 38 ezer márkával tartozott neki. A férfi fegyverekkel is üzletelt, és volt, hogy Marinko szállította le azokat neki. Egy Scorpio ára akkor 3200 márka volt. A szerb bűnöző azt vallotta, hogy Z. Nagy Bálintot és családját személyesen nem ismerte, kivéve az egyik haverja barátnőjét, aki rokoni kapcsolatban volt velük. Marinko megemlítette a rendőröknek azt is, hogy T. Attilától tudta meg, hogy hol laknak Z. Nagyék és hogy oda érdemes betörni. A gyilkosság elkövetését azonban tagadta.
Marinkót a két utóbbi bűntettért a Legfelsőbb Bíróság jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte azzal, hogy legkorábban 25 év után bocsátható feltételes szabadságra. A büntetés ideje alatt a rab megjárta Sátoraljaújhelyet és Sopronkőhidát is, miután magaviseletével gond volt, és hatósági személy elleni erőszak miatt plusz 200 nap büntetést kapott. Jelenleg a szegedi Csillagban ül egy olyan körletben, ahol a különösen veszélyes fogvatartottak helyezik el. Halállistát írt, amin a róla tudósító néhány magyar újságírón kívül rendőrök neve is szerepelt.