Az Országgyűlés dönthet arról, hogy fenntartja-e azokat a büntetéseket, amelyeket Kövér László házelnök szabott ki öt momentumos és egy független képviselőre március végén. (Hadházy Ákos 12 nap és 6 havi tiszteletdíj, Bedő Dávid 12 nap és 6 havi tiszteletdíj, Lőcsei Lajos 12 nap és 6 havi fizetés, Gelencsér Ferenc 6 nap és 4 havi tiszteletdíj, Sebők Éva 6 nap és 4 havi tiszteletdíj, Tóth Endre 6 nap eltiltásra és 4 havi tiszteletdíj elvonásra számíthat.)
A gyülekezési jogról szóló törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő módosítása, a Pride betiltása miatt – az ülésteremben füstgyertyával is – tiltakozó politikusokat ülésnapokról történő kitiltással és tiszteletdíj-csökkentéssel szankcionálta az Országgyűlés elnöke.
A többi törvényjavaslatnak a bizottsági jelentéseit és összegző módosító javaslatait tárgyalja meg a parlament.
Az érintett indítványok között szerepel egyebek mellett a veszélyhelyzet meghosszabbítását kezdeményező javaslat, az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségével összefüggő törvénymódosítás. E szerint akár elveheti a Nemzeti Választási Bizottság azoknak az EP-képviselők mandátumát, akik nem tesznek új, általuk előírt vagyonnyilatkozatot a hozzátartozóikkal együtt. Ez utóbbi tulajdonképpen a Tisza Párt elnöke, Magyar Péter személye ellen irányul, ugyanis ezzel a jogszabállyal a magyar parlament is elvehetné az európai parlamenti képviselők mentelmi jogát, és megindíthatnának a hatóságok több eljárást is Orbán Viktor miniszterelnök kihívója ellen, írja a 24.hu.
Több, a családtámogatásokkal, az anyák kedvezményével összefüggő javaslat, illetve a kábítószer előállításának, használatának, terjesztésének, népszerűsítésének tilalmával összefüggő jogszabály-módosítás.
(MTI)