A Fideszhez köthető online kommunikációs hálózat, a Megafon működése a Media1 információi szerint gyakorlatilag a végét járhatja, miután pénteken az utolsó alkalmazott munkaviszonya is megszűnhet.
A lapnak nyilatkozó informátorok szerint a szervezetnél hónapok óta tartó leépítési folyamat zajlott, amely végül közel 60 fős állománycsökkenéshez és az irodák felszámolásához vezetett.
Egy távozó munkavállaló beszámolója alapján a kampányidőszakot követően még a folytatásról szóltak a belső üzenetek, azonban rövid időn belül jelentős fordulat történt: megszüntették a korábbi kommunikációs csatornákat, és csoportos leépítésekre készültek. A beszámolók szerint a szervezet átalakítása során felmerült a közösségi finanszírozás lehetősége is, de ez végül nem valósult meg.
A jelentések szerint nemcsak a személyi állomány, hanem az infrastruktúra is leépült: irodák szűntek meg, eszközöket értékesítettek, és a kapcsolódó projektek – köztük a Patrióta csatorna – jövője is bizonytalanná vált.
A Megafon korábban több ismert online tartalomgyártóval és influenszerrel dolgozott együtt, és jelentős forrásokat fordított politikai kommunikációs tartalmak terjesztésére.



