Károly király bejelentette, hogy a 2024–2025-ös adóévben összesen 12,9 millió font (5,3 milliárd forint) adót fizetett. Ezzel ő az első modern kori brit uralkodó, aki nyilvánosságra hozza adófizetéseit. Vilmos walesi herceg szintén közölte, hogy ugyanebben az időszakban 7,76 millió (3,12 milliárd forint) fontot fizetett be.
Károly király és Vilmos herceg nyilvánosságra hozták a befizetéseiket
Az adóadatok közzététele Károly király és Vilmos herceg saját döntése alapján történt. A hivatalos tájékoztatás szerint ezzel az átláthatóságot kívánják erősíteni. A két royal személyesen döntött úgy, hogy nyilvánosságra hozzák az adatokat, hogy a közvélemény jobban megértse pénzügyi felelősség vállalásukat – írta a Heute.
A királyi család adófizetéseit az éves pénzügyi jelentés részeként tették közzé. Károly trónra lépése és Vilmos walesi herceggé kinevezése óta apa és fia együtt már több mint 50 millió fontot (26 milliárd forint) fizetett be a brit államkasszába. Azt azonban nem részletezték, pontosan hogyan számították ki az adó összegét.
Károly király éves jövedelmet kap a Lancaster Hercegségtől, amely 2025–2026-ban mintegy 25,2 millió font (13,3 milliárd forint) tett ki. Emellett a magánbefektetések, megtakarítások, valamint a Balmoralból és Sandringhamből származó bevételek is adókötelesek.
Vilmos herceg a Cornwall Hercegségből jut jövedelemhez, amely több mint egymilliárd font értékű örökbirtok. A hivatalos közlések szerint ő is a legmagasabb adókulcs szerint fizet jövedelemadót minden többletbevétel után. Mindkét royal vállalta, hogy a jövőben is folytatja ezt a nyilvánossági gyakorlatot.



