ACNEWS

Rettegnek Brazíliában, itt lehet a vég

Bibliai jelentőségű pusztításra számítanak a szakemberek. Fotó: Unsplash
Bibliai jelentőségű pusztításra számítanak a szakemberek. Fotó: Unsplash
Hirdetés
Ad image

Bibliai erejű pusztítást jósolnak a szakemberek.

Mint emlékezetes, a Nevado del Ruiz 1985-ben vészjósló előjelek után pusztította el többek között Armero városát, ahol a felelőtlen városvezetés hagyta meghalni a lakosság nagy részét, valamivel több, mint 21 ezer embert – írja a promotions.hu.

Az andoki rétegvulkán 2 ezer áldozata már a kitörés legelején elhunyt a kirobbanó piroklasztáradat által. A városiak a polgármesterük miatt nem hagyták el időben otthonaikat, holott a kitörés után csak két órával érte el őket a pusztító földcsuszamlás. A lávafolyam a 2000 méter magas Ruizról a hó és a jég leolvadásával, a meginduló sárral és a hegy lábánál lévő folyók vizével szélsebesen csapott le Armerora. A katasztrófa sújtotta területen jelentős, több mint egy milliárd amerikai dolláros anyagi kár keletkezett.

A CNN közlése szerint a szakértők ismét bibliai jelentőségű pusztítást jósolnak. A Ruiz vulkán újra aktivitás jeleit mutatja, és még messze a vége. A környék erősen a mezőgazdaságra és az állattenyésztésre van szakosodva, így a szarvasmarha állomány negyedét már evakuálták. A hegyoldalban élőket is elköltöztették.

A Nevado del Ruiz egyelőre csak füstölög, és időnként hamut lövel ki magából, de károkat eddig nem okozott. A kolumbiai kockázatfigyelő egységek több szondával és drónnal figyelik a vulkán változásait, eseményeit.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!