ACNEWS

Greta Thunbergnek bíróság előtt kell felelnie

Fotó: Képernyőkép / Youtube
Fotó: Képernyőkép / Youtube
A fiatal klímaaktivistának, aki pár éve felforgatta a világot és az ENSZ előtt szólalt fel, most a törvény előtt kell felelnie engedetlenségéért.
Hirdetés
Ad image

Vádat emelnek egy fiatal nő ellen, aki nem engedelmeskedett a rendőrségi utasításoknak, hogy hagyja el a helyszínt a malmöi klímatüntetésen. Thunbergről van szó- erősítette meg egy szóvivője. A már 20 éves lány nem kommentálta a vádakat.

A Stockholmban élő Thunberg júniusban vett részt a malmöi olajkikötőben tartott többnapos klímatüntetésen, amelynek során mellett megakadályozták, hogy olajszállító tartályhajók elhagyják a kikötőt. A tiltakozásról a fiatal lány is közzétett egy képet, amelyen egy teherautó előtt áll, kezében egy táblával, amelyen az állt, hogy „Jag blockerar tankbilar” (Én akadályozom a tartálykocsikat) – számolt be róla a blick.ch.

Amikor a „Sydsvenskan” szerint a forgalom megzavarása túl sok lett, a rendőrség arra kérte a tüntetőket, hogy üljenek le egy füves területre, távolabb a teherautótól. Az aktivisták közül néhányan eleget tettek ennek, de többen nem. Őket a rendőrök elvitték – köztük Thunberget is. Most várhatóan július végén jelenik meg a malmöi kerületi bíróság előtt. Az illetékes ügyész szerint az ilyen jellegű vádak általában pénzbüntetéssel járnak.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!