Előrehaladott kora ellenére Ferguson még mindig otthon élt a texasi Amarillo nevű városban. Tette ezt unokája, Michael segítségével, aki egy kis házban együtt lakott vele, és a tragikus incidensig úgymond vigyázott a nagymamájára.
A 35 éves férfi november végén riasztotta a rendőrséget. Halva találta a nagymamáját. A helyi televízió szerint a nyomozók a helyszínen olyan jeleket találtak, amelyek arra utaltak, hogy a halál „gyanús körülmények között” következett be.
Az unoka tagadta, hogy bármi köze lenne a halálesethez. A boncolási jegyzőkönyvből és az orvosszakértői jelentésből azonban kiderült, hogy a halál oka egyértelműen más személy hibájából következett be. Nem sokkal később a nyomozók olyan bizonyítékokra bukkantak, amelyek egyértelműen Michaelre, mint feltételezett gyilkosra mutattak.
Karácsony előtt egy nappal a bíróság elfogatóparancsot adott ki a 35 éves férfi ellen gyilkosság gyanújával. A tárgyalásig a Potter megyei fogdában kell őrizetben maradnia, és óvadék ellenében sem engedik szabadon.
Ferguson nem ismeretlen a hatóságok előtt. 2013-ban súlyos testi sértésért – két családtag megtámadása után – két év börtönbüntetésre ítélték. 2021-ben ismét letartóztatták, ezúttal „súlyos közlekedési bűncselekmény” miatt. Inditékára a férfi még nem adott kielégítő választ.
Thomas Hargrove, a „Murder Accountability Project” nevű nonprofit szervezet alapítója szerint a 99 éves vagy annál idősebb emberek meggyilkolása statisztikailag ritka az Egyesült Államokban. Mindössze 130 eset történt 1976 óta. Egyetlen esetben sem volt az áldozat idősebb Fergusonnál. Hargrove egy e-mailes megkeresésre azt írta: „Az általam ismert legidősebb eset egy közel 102 éves nő volt, akit 2018-ban egy rablás során késeltek halálra New York államban”.