ACNEWS

Diktafon rögzítette a csepeli kettős gyilkosság dermesztő pillanatait

Illusztráció / Kép: Pexels
Illusztráció / Kép: Pexels
Két embert lőttek agyon egy csepeli általános iskolában, a lövöldözésben egy harmadik ember is megsérült. A rendőrök egy rejtett diktafon felvétele alapján göngyölítették fel az ügyet.
Hirdetés
Ad image

Kettős emberölés történt a Csepel-sziget Általános- és Szakképző Iskolában. A két áldozatot pisztolylövésekkel végezték ki, a lövöldözésnek ráadásul volt egy sebesültje is. A lövésekről egy közelben sétáló járókelő értesítette a rendőröket. A nyomozók a folyosókon véres lábnyomokat, egy elhajított pisztolyt, az intézményvezető irodájában pedig két holttestet találtak. Kiderült, hogy az áldozatok egyike maga az intézményvezető, a másik áldozat pedig az iskola egyik tanára. A bal kezén meglőtt sebesült pedig az iskola gondnoka, Kun Tamás.

A 2009. január 7-én történt sokkoló bűnügy tisztázását a nyomozók eleinte Kun Tamástól remélték. Ő készséggel elmesélte nekik, hogy a később meggyilkolt intézményvezetővel és a fiatal tanárral az előbbi irodájában beszélgetett, amikor egy csuklyát, álarcot viselő fegyveres rontott rájuk, majd lövöldözni kezdett. A gondnok a támadóban az iskola egyik tanulóját vélte felismerni.

A szemle során a rendőrök nemcsak a bűnügyek helyszínén megszokott nyomokat találták meg, hanem rábukkantak egy nem mindennapi bizonyítékra is. A fiatalabb áldozat ruhájának egyik zsebében egy működő diktafont találtak. A nyomozók ölébe perdöntő bizonyíték pottyant – hangfelvételt szereztek a gyilkosságokról.

Kiderült, hogy az intézményvezető irodájában négy férfi találkozott, nagyjából délután hat órakor. A diktafon kapcsolóját abban a pillanatban nyomta meg a fiatal tanár, amikor az iskola bejárati ajtaján betoppant Deme Gábor, az intézményben működő általános iskola akkor már felfüggesztett igazgatója és hívatlan vendégként Kun Tamás gondnok. A felvételen hallhatók a kölcsönös üdvözlések, majd két, egymással párhuzamosan zajló beszélgetés is. Az intézményvezető Kun Tamással bonyolódott társalgásba, a fiatal tanár pedig Deme Gáborral vitatkozott.

Az eset előzménye egy szövevényes sikkasztási ügy, amelynek egyik elkövetője Deme Gábor volt. Visszaélt az általános iskola igazgatói posztjával, sikkasztani kezdett. Az intézményvezető tudta és engedélye nélkül adott megbízásokat utalásokra. Ezekre többnyire aláírás sem került, néha pedig rájuk hamisította az intézményvezető szignóját. Utóbbi végül „magánnyomozásba” kezdett, összegyűjtötte a sikkasztást bizonyító dokumentumokat. Azt is kiderítette, hogy nagyjából ötmilliós a hiány, amely az intézményt és a fenntartót érte.

Az intézményvezető nem tartotta titokban, hogy már feljelentést tett az ügyben és a soron következő kuratóriumi ülésen is nyilvánosságra hozza a Deme Gábor által elkövetett sikkasztás részleteit. Adott azért egy esélyt a tettesnek. Felszólította őt, hogy fizesse vissza az elsikkasztott összeget, ezzel enyhítheti a rá váró felelősségrevonást.

Ilyen előzmények után találkozott a négy férfi január 7-én az igazgatói irodában. Az intézményvezető jó előre készült a megbeszélésre, fiatal kollégáját is megkérte, hogy tegyen egy diktafont a zsebébe. Az volt a célja, hogy rögzíthessék az esetleges fenyegetéseket, megvesztegetési kísérleteket.

A hangfelvételen hallható, amint Kun Tamás a saját számítógépét kéri az intézményvezetőtől, aki kedélyesen megnyugtatta őt. Mondván, semmi akadálya a kérés teljesítésének, azonban másnap kellene visszamennie, hiszen a készülék egy elzárt szekrényben van. A beszélgetés során Kun Tamás egyre hangosabban és határozottabban követelte a gépet, a vita végére aztán éles dörrenés tett pontot.

A riadt csendben rövid párbeszéd zajlott a jelen lévő, zsebében diktafont tartó fiatal tanárral. Könyörgött Kun Tamásnak, hogy ne bántsa őt. Emez válaszul megígérte, hogy megkíméli az életét, ám követelte tőle a kulcsokat. A kétségbeesett huzavona néhány perccel később két lövéssel ért véget. A gondnok végzett a tanárral is. A hangfelvétel tanúsága szerint Kun és Deme a folyosóra mentek, majd az iskolában elhelyezett kamerák felvételeit rögzítő szerverért indultak.

Kisvártatva újabb lövés dörrent. A nyilván nagyon izgatott Kun Tamás véletlenül meglőtte a pisztollyal a bal karját. Ezt követően még együtt mentek a szerverszobához, ahonnan elemelték a kérdéses szervert. A biztonsági őr ezután vállalta, hogy az iskolában marad, a kiérkező rendőröknek előad egy mesét egy csuklyás férfiról. Deme ezután pedig elhagyta az iskolát és eltüntette a szervert.

Hiába szőttek azonban terveket, agyaltak ki hihető mesét, a lefoglalt hangfelvétel megfellebbezhetetlen bizonyítékokkal szolgált. Mindketten őrizetbe, majd letartóztatásba kerültek. Érdekes módon még akkor sem tettek teljes beismerő vallomást, amikor a nyomozók tudatták velük, hogy a rémtettük idején működő diktafon minden egyes szót és zörejt rögzített.

A csepeli kettős emberölés ügyében végül 2013 áprilisában született meg a jogerős ítélet a Fővárosi Ítélőtáblán. Kun Tamást emberölés és lőfegyverrel való visszaélés miatt életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték, azzal a feltétellel, hogy legkorábban negyven év múlva szabadulhat. Deme Gábor a kétrendbeli emberölés bűnsegédeként, valamint sikkasztás és magánokirat-hamisítás miatt szintén életfogytiglani szabadságvesztést kapott. Ő legkorábban harminckét év múlva lehet ismét szabad.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!