ACNEWS

Ellepte a tengeri takony az Adriát

Tengeri takony / Fotó: képernyőkép - youtube
Tengeri takony / Fotó: képernyőkép - youtube
Az olasz tengerpartra érkezők csalódni fognak. Egyre több turistaparadicsom veszik oda a tengeri takony támadása miatt.
Hirdetés
Ad image

Ha tengerparti nyaralásra gondolunk, akkor a kristálytiszta hűsítő víz és a fehérhomokos strandok jutnak az eszünkbe. Azonban egyre többen fáznak rá azok közül, akik Olaszországba foglaltak nyaralást. Az adriai strandokat ugyanis megtámadta a tengeri takony, hivatalos nevén az alganyálka. „Az egész Adrián érvényben van a nyálkariasztás.” – olvasható egy olasz hírportálon. A jelenséget először északon észlelték, azonban folyamatosan terjed, és már elérte a déli partokat is. Ráadásul az Európát súlytó hőhullám is elősegíti az algák szaporodását. Így lehetséges, hogy bár kezdetben csak Friuli, Veneto és Emilia-Romagna régiókat érintette a tengeri takony, mára már Dél-Olaszország strandjait is megszállta. Köztük a magyarok egyik kedvenc helyét is, Pugliát.

A szállodák pedig próbálnak küzdeni, hogy megtartsák a turistákat. „A turisták valós idejű felvételeket kérnek a tengerről.” – idézi a Krone az egyik érintett vállalkozó szavait. Az olasz szállodaszövetség elnöke, Nicola Mozzoni szerint a takonyról szóló történetek jelentősen túlzóak. Azonban nem a szállodák jártak a legrosszabbul, hanem a halászok. A Confcooperative Fedagripesca horgásszövetség szakértőket vetett be, hogy nyomon kövessék a fejleményeket. A nyálka ugyanis tönkre teheti a kisebb csónakokat. A takony ugyanis beleragad a légcsavarokba, így a motor megtisztítása szinte lehetetlen. Az alga pedig a hálókra is ráragad.

A turisztikai szakemberek azonban arra kérték a halászokat, hogy ne nagyon panaszkodjanak erről. „A halászok másként érzékelik, hogy mi történik kint a tengeren. Teljesen egyetértek velük. Azonban minél kevesebbet reklámozzuk a jelenséget, annál jobb.” – jelezte a turisztikai bizottság elnöke. Egyúttal figyelmeztettek minden turistát, hogy lemondhatják a foglalásukat, de más partszakaszon is ugyanazzal a problémával fognak szembesülni. Ráadásul a tengeri takony nem mérgező, inkább csak esztétikailag kellemetlen az odalátogatóknak. A tudósok szerint túlzott aggodalom az, amiről szó van, hiszen már a 19. században is megfigyeltek hasonló alganyálka-szaporulatot. Azt azonban nem lehet tudni, hogy miért keletkezik ez a takony. Pontosabban az kérdéses, hogy miért képződik ekkora mennyiség egy bizonyos időpontban.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!