ACNEWS

Elmosta az eső a vasi falut, Szentendrén is villámárvízzel küzdöttek

Illusztráció / Fotó: ATV
Illusztráció / Fotó: ATV
Soha nem látott villámárvíz sokkolta Horvátzsidány lakóit, megbénítva ezzel a Vas vármegyei falucska lakóinak életét.
Hirdetés
Ad image

Mint azt az AcNews megírta, felhőszakadást, villámárvizet, jégesőt jósolt a meteorológiai szolgálat hétfőre. És bejött. A Vas vármegyei Horvátzsidányban akkora mennyiségű csapadék hullott, ami sokkolta a lakókat. Az idokep.hu tájékoztatása szerint a vasi falucska utcáin villámárvíz alakult ki. Az erről szóló videót ide kattintva megtekintheti.

Vasárnap Szentendre utcáin is vízben gázoltak a helyiek, de hasonló volt a helyzet Vác egyes részein is. A heves zivatarok miatt mára az ország keleti felére kiadták a narancssárga figyelmeztetést.

Ugyanakkor az egész országban citromsárga fiigyelmeztetés lépett életbe a felhőszakadás veszélye miatt. Mindeközben marad a fülledtség is, a hőmérséklet csúcsértéke főként délen, délkeleten még többfelé elérheti a 30 fokot, északon, északnyugaton azonban már inkább 25 fok körül alakulhat.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!