Szamosfalvi László mindent megtett, hogy az Angyalföldön élő, tüdőrákban szenvedő, 74 éves keresztanyja sorsát megkönnyítse. Naponta látogatta őt, ha nem tudott menni, akkor a szomszédokat kérte meg, hogy vigyázzanak rá.
Hétfőn az idős néni rosszul lett, folyamatosan hányt, 14.58-kor László mentőt hívott hozzá. Azt felelte a diszpécser, hogy ügyeletet tudnak küldeni 1-2 órán belül. Csakhogy a néni egyre rosszabbul lett, eszméletét vesztette.
Negyvenöt perccel később újra hívta a mentőket, a diszpécser közölte, hogy miután az ügyeletet lemondták, nem találják a rendszerben, az pedig, hogy mentőt kért, nem lett regisztrálva – adta hírül az RTL Híradó.
„5 órakor újra telefonáltam, hogy hol van a mentő. Akkor azt mondták, hogy ők már nem találják a rendszerben, mert le lett mondva az ügyelet. Mondtam, hogy igen, le lett mondva, mert mentőt kértünk, olyan rossz állapotban van” – árulta el László.
Este 7 körül a család újra segítségért telefonált, azt a felvilágosítást kapták, hogy már kiment az autó, de rossz címre, ezért visszafordult. Ekkora már a kapukat is nyitva hagyták, amikre kiírták, hogy várják a mentőt. Végül 5 órás várakozás után este megérkezett a segítség a néniért az angyalföldi címre.
Az Országos Mentőszolgálat persze ezt is meg tudta magyarázni. Az RTL-nek adott válaszukban kifejtették, hogy az esetet alapellátási feladatként adták át a területi szolgáltatónak. Miután az ügyelet nem ment ki az adott címre, mentőt küldtek a beteghez, akit kórházba szállítottak, nem volt szükség életmentő beavatkozásra.
A mentők hangsúlyozták: a fővárosi ügyeletek még nem részei az OMSZ által működtetett rendszernek.
Mint azt az AcNews megírta, egy hónapja Gálvölgyi János lett rosszul, fuldoklott, de 40 percen át nem ment érte a mentő. Ezért a lányai vitték kórházba, ahol kiderült: életveszélyben van, azonnal az intenzív osztályra került, lélegeztetőgépre. Győrfi Pál beismerte, hogy hibáztak, de az ügyben a Belügyminisztérium vizsgálat indított és a rendőrség nyomoz.