ACNEWS

Ezek a hibák biztos utat jelentenek az öregedő, beteg bőrhöz

Fotó: EverDerm jóvoltából
Fotó: EverDerm jóvoltából
Azt mindenki tudja, hogy a bőrünk védelme rendkívül fontos. Azonban rengeteg hiba van, amit akaratlanul is elkövetünk.
Hirdetés
Ad image

„A fényvédelem szerepe a bőr egészségének megőrzésében kulcsfontosságú” – tudtuk meg Slamovits-Horváth Beátától, az EverDerm Klinika ügyvezetőjétől. Az UV-sugarak káros hatásai közé tartozik a korai öregedés, a pigmentfoltok és a bőrrák kialakulásának kockázata. Az SPF fényvédők (Sun Protection Factor) használata elengedhetetlen, de nem mindegy, hogyan és milyen típusú napvédőt alkalmazunk. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a különböző napvédő krémeket, a hatékony alkalmazásuk módját és a gyakori hibákat, amelyeket el kell kerülnünk.

A fényvédőkről röviden

A napvédő krémek különböző típusai közül a kémiai napvédők olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek elnyelik az UV-sugarakat, és hővé alakítják azokat, mielőtt a bőrt károsíthatnák. Ezek a napvédők könnyen felvihetők, nem hagynak fehér réteget a bőrön, és gyakran vízállóak. A fizikai (ásványi) napvédők visszaverik és szétszórják az UV-sugarakat. Előnyük, hogy gyorsan hatnak, nem irritálják a bőrt, és széles spektrumú védelmet nyújtanak. Hátrányuk, hogy sűrűbb állagúak lehetnek, és fehér réteget hagyhatnak a bőrön. A széles spektrumú napvédők mind az UVA, mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújtanak, amelyek károsíthatják a bőrt. Az UVA sugarak felelősek a bőr öregedéséért és rákos megbetegedésekért, míg az UVB sugarak napégést okoznak. A vízálló napvédőket úgy fejlesztették ki, hogy ellenálljanak az izzadásnak és a víznek, de az, hogy „vízálló”; nem jelenti azt, hogy nem kell újra alkalmazni őket.

Sokan elkövetik ezeket a hibákat

A hatékony napvédelemhez több szempontot is figyelembe kell venni. Az SPF 30-as vagy annál magasabb faktorszámú napvédő ajánlott a mindennapi használatra, különösen nyáron. Az SPF 50+ még nagyobb védelmet nyújt, különösen érzékeny bőrűeknek vagy magas UV-sugárzású területeken. A legtöbb ember nem alkalmaz elegendő napvédőt, valamint nem kezdi el időben a használatát. A fényvédőt legalább 15-30 perccel a napozás előtt kell felvinni, hogy az teljes mértékben kifejtse hatását és kétóránként újra kell alkalmazni, különösen izzadás vagy úszás után. A napvédő krémek mellett viseljünk UV-védelmet nyújtó ruházatot, kalapot és napszemüveget is. Sokunk követ el olyan hibákat, amelyek csökkentik a napvédelem hatékonyságát. A leggyakoribb, hogy túl keveset használunk a fényvédőből, ami csökkenti a védelmet.

Fotó: EverDerm jóvoltából

Mindig bőségesen vigyük fel a krémet. Még a legmagasabb SPF-faktorú napvédő is elveszíti hatékonyságát az idő múlásával. Az UV-sugarak a felhős időben is áthatolnak, így mindig használjunk napvédőt, függetlenül az időjárástól. Gyakran kihagyjuk az olyan területeket, mint a fülek, a nyak hátsó része, a kézfejek és a lábfejek, figyeljünk ezekre is! Ne feledjük, hogy a napvédelem nem csak egy nyári feladat, hanem egész éves kötelezettség a bőrünk egészségének megőrzése érdekében, épp ezért fejlesztette ki az EverDerm Klinika saját márkás fényvédőjét. Az EverDerm fényvédő érzékeny bőrön is alkalmazható, így mindenki számára tökéletes megoldást nyújt. (X)

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés