Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Izrael megfizetteti a Hamásszal, amiért nem adta át a megállapodásnak megfelelően Shiri Bibas túsz holttestét.
„Határozottan fogunk cselekedni, hogy hazahozzuk Shirit az összes túszunkkal együtt – élőkkel és halottakkal együtt -, és biztosítunk mindenkit arról, hogy a Hamász megfizeti a teljes árat a megállapodás e kegyetlen és gonosz megsértéséért” – mondta.
A nyilatkozat azután hangzott el, hogy izraeli szakemberek szerint a Hamász által átadott négy holttest közül az egyik egy azonosítatlan nő volt, és nem Shiri Bibas, akinek két fiát, Kfirt és Arielt átadták és azonosították – írja a Reuters.
Netanjahu azzal vádolta a Hamászt, hogy „kimondhatatlanul cinikusan” cselekedett. A Hamász eddig nem kommentálta nyilvánosan az izraeli vádat.
Még nem világos, hogy Izrael késleltetné vagy megakadályozná-e a hat élő túsz szombaton esedékes szabadon bocsátását, vagy megszakítaná-e a tűzszünet második szakaszáról szóló tárgyalások megkezdését, amely a következő napokban várható.