Nincs kedvünk dolgozni, helyette inkább összebújnánk párunkkal? Az elképzelés korántsem lehetetlen. Egy neves egészségügyi vállalat, a ZipHealth januárban közzétett kutatásából kiderült, hogy a munkahely által adott „szex-szünetek” jó hatással lennének a munkavállalókra. A kutatásban nyolcszáz dolgozó és kétszáz menedzser vett részt. A megkérdezettek 50%-a pedig arról számolt be, hogy az összebújós pihenőnap után jobb teljesítményt nyújtottak munkahelyükön. Az AC News által megkérdezett szexuálpszichológus nem tartja ördögtől valónak a furcsa ötletet.
„A szexuális jólét támogatása jótékony hatással van a mentális egészségre. Az állandó munkahelyi stressz, a ránk nehezedő nyomás gyakran vezet szorongáshoz és depresszióhoz, amely teljesítményünkre is kihatással lehet. Szex közben viszont köztudottan örömhormonok szabadulnak fel. Így a mentális problémák és a kiégés kiküszöbölésére éppen alkalmas lehetne az alkalomadtán beiktatott, fizetett szex-szünet.”
Dr. Hevesi Kriszta szerint rengeteg frusztrációt szül a szexuális élet hiánya, az így keletkező feszültség pedig jócskán rányomja bélyegét a munkahelyi teljesítményre is. A párok dühösek egymásra, főnökeiket hibáztatják a kimerültség és a feszített tempó miatt. Mindez pedig odáig fajulhat, hogy végül teljesen elhidegülnek a másiktól.
„Egyre inkább azt tapasztalom klienseim körében, hogy a pároknak nincs idejük egymásra. A heti egy, legfeljebb két szex már jónak számít, erre viszont általában elkapkodva, sietősen kerül sor, általában szombatonként. Néhányan ugyan meglógnak ebédszünetben a munkahelyükről vagy szabadnapot vesznek ki azért, hogy kedvesükkel tölthessenek néhány lopott órát, de gondoljunk csak bele, mennyivel jobb lenne, ha ez nem titokban, fű alatt zajlana, hanem megengedett keretek között. Arról nem beszélve, hogy így a kisgyermekeseknek sem kellene azon aggódniuk, hogy gyermekük váratlanul betoppan vagy rájuk nyit a hálószobában.”
Bár hazánk vállalatai még hírből sem ismerik ezt a kezdeményezést, a szexuálpszichológus szerint érdemes volna fontolóra venni.
„Kevesebb lenne a válás és több kapcsolat kelhetne életre. Úgy gondolom tehát, hogy mindenki jól járna: a rendszeres szexuális élet jelentősen csökkenti a stresszt, kisimítja az idegrendszert, harmonizálja a szervezet működését, magasabb önbizalmat ad. Ez pedig a munkamorálra kimutathatóan jótékony hatást gyakorolna.”
Dr. Hevesi Kriszta ugyanakkor azt gondolja, hazánkban az emberek az anyagi helyzetük miatt ha dönthetnének erről, az összebújás helyett valószínűleg inkább a pénzt választanák és nem vennék igénybe ezt a lehetőséget.